Дата на обявяване: 21.12.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за летен семестър на учебната 2015/2016 г:
АГРАРЕН ФАКУЛТЕТ
катедра АГРАРНО ИНЖЕНЕРСТВО л.(х2) упр. изп. р.д.р. общо
Редовно обучение – ОКС „Бакалавър”
1. Технология на машиностроенето /Агр. инж/ 1 к 30(60) 45 10 115
2. Електротехника и електрозадвижване /Агр.инж/2к 45(90) 30 10 130
3. Аграрна електроника и автоматика /Агр. инж/ 3к 30(60) 30 10 100
Задочно обучение – ОКС „Бакалавър”
1. Технология на машиностроенето /Агр. инж/ 1 к 18(36) 21 10 67
2. Електротехника и електрозадвижване /Агр. инж/2к 18(36) 21 10 67
катедра БИОХИМИЯ, МИКРОБИОЛОГИЯ И ФИЗИКА
Редовно обучение – ОКС „Магистър”
Физика с основи на биофизика /Вет.медицина/ 1 к – 180 – 180
катедра ГЕНЕТИКА, РАДВЪЖДАНЕ И РЕПРОДУКЦИЯ
Задочно обучение – ОКС „Магистър”
Моделиза оценка на развъдната стойност 2(4) 3 1 8
катедра РАСТЕНИЕВЪДСВО
Редовно обучение – ОКС „Бакалавър”
1. Фитопатология /Агрономство/ 2 к 45(90) – 10 100
2. Овощарство 2 част /Агрономство/ 4 к 15(30) – 10 40
Задочно обучение – ОКС „Бакалавър”
1. Фитопатология /Агрономство/ 3 к 21(42) – 10 53
2. Овощарство 2 част /Агрономство/ 5 к 9(18) – 10 28
3. Фуражно производство/Агрономство,
Зооинженерстнво, Агр. инженерство/ – – 20 30 50
Задочно обучение – ОКС „Магистър”
1. Произв. на посадъчен материал от овощни видове 18(36) 21 5 – 62
2. Карантина на растенията 3 (9) 2 2 20 33
3. Нови методи в производството на посевен и посадъчен
материал 6(12) 9 2 20 43
МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ
- Биохимия, професионално направление 4.3. Биологически науки за специалност „Лекарски асистент“ – 20 часа упр. към катедра „Медицинска химия и биохимия“ – един преподавател
Срок за подаване на документи: две седмици от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 21.12.2015 г.
Телефони за справка:
АФ – 042/699 305
МФ – 042/664 458
Дата на обявяване: 05.11.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за учебната 2015/2016 г. :
ПЕДАГОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ по следните дисциплини:
1. Методика на обучението по чужд език – 2 л.+ 30 упр.
2. Френски език – 6 упр. + 30 упр.
3. Френски език – 15 упр.
4. Интеркултурна комуникация – 15 упр.
5. Образователни стратегии по български език и литература в детската градина – 40 л.
6. Езикова компетентност в начална училищна възраст – 15 л.
7. Анатомия, физиология и патология на органите на слуха и речта – 15 упр.
МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ
СПЕЦИАЛНОСТ “МЕДИЦИНА”
-
Вътрешни болести – двама асистенти за IV курс – общо 360 часа упр.
ОТДЕЛЕНИЕ ЗА ПОДГОТОВКА НА ЧУЖДЕСТРАННИ ГРАЖДАНИ
-
Двама преподаватели по Български език
Срок за подаване на документи две седмици от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 05.11.2015 г.
Телефони за справка:
ПФ – 042/630 610
МФ – 042/664 458
ОПЧГ – 042/699 209
Дата на обявяване: 06.10.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за:
МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ за учебната 2015/2016 г.
СПЕЦИАЛНОСТ “МЕДИЦИНА”
1.“Анатомия“ – 720 часа упражнения
2.“Неврология“ – 224 ч упражнения
3.“Неонатология“ – 88 часа упражнения – за всички специалности
4.“Немски език“ – 120 часа упражнения за всички специалности
5.“Английски и френски език“ – 360 часа упражнения
6.“Медицинска рентгенология и радиология“ – 45 часа лекции
7.“Теория и методика на физическото възпитание и спортната тренировка“ – 600 часа упражнения за всички специалности
8.“Вътрешни болести“ – двама хонорувани асистенти – за V курс – общо 360 часа упражнения
9.“Гастроентерология“ – двама хонорувани асистенти за V и VІ курс – общо за 360 часа упражнения и 200 часа преддипломен стаж
10.“Медицинска психология“ и „Психотерапия и консултиране“ – 90 часа лекции и упражнения
11.“Биохимия“ – 225 часа упражнения
12.“Психиатрия“ – 71 часа лекции за всички специалности
13.“АГ“-360 часа упражнения
14.“Педиатрия“ – 240 часа упражнения
15.“Пропедевтика на вътрешните болести“ – 220 часа упражнения
16.“УНГ“ – 240 часа упражнения
17.“Български език“ за студенти с обучение на английски език – 270 часа
СПЕЦИАЛНОСТ “ЛЕКАРСКИ АСИСТЕНТ”
„Фармакология“ – 90 часа лекции за специалности „Лекарски асистент“, „Акушерка“ и „Медицинска рехабилитация и ерготерапия“
СПЕЦИАЛНОСТИ “МЕДИЦИНСКА СЕСТРА” И “АКУШЕРКА”
1.“Социална медицина и организация на здравеопазването и фармацията /Сексология/“ – 40 ч. лекции за всички специалности
2.“Образна диагностика“ – 30 часа лекции
3.“Детска педагогика“ – 12 часа лекции и 12 часа упражнения
4.“Анатомия“ – 40 часа лекции
5.“Латински език“ – 240 часа упражнения за всички специалности
СПЕЦИАЛНОСТ “СОЦИАЛНИ ДЕЙНОСТИ” – ОКС Бакалавър и Магистър
Задължителни дисциплини за ОКС „Бакалавър” редовно и задочно обуч.:
1.“Социална психология“ – 60 часа лекции и 90 часа упражнения
2.“Социална педагогика“ – 40 ч.л. (редовно обуч.)
3.“Методи на социалната работа“ – 100 ч. л. (ред. и задочно обучение)
4.“Андрагогика“ – 45 ч. л. (ред. и задочно обучение)
5.“Социален тренинг“ – 70 ч. л. + 20 ч. упр. (редовно и задочно обуч.)
6.“Супервизия“ – 35 ч. л. + 10 ч.упр. (редовно и задочно обуч.)
7.“Информационни системи на социалната сфера“ – 50 ч.л. + 40 ч.упр. (редовно и зад.обуч.)
8.“Въвеждане в специалността“ – 25ч.л. (редовно и задочно обуч.)
9.“Специална педагогика“ – 75 ч.л. (редовно и задочно обуч.)
10.“Етопедия“ – 45 ч.л. (редовно и задочно обуч.)
11.“Психопедагогическа и диференциална диагностика“ – 40 ч.л. (редовно и задочно обуч.)
Избираеми и факултативни дисциплини (ОКС „Бакалавър”):
1.“Образование без предразсъдъци“ – 20 ч. лекции + 5 ч. упр. (избираема дисц.)
2.“Образование и социализация на лица с умствена изостаналост“ – 20 ч. лекции + 5 ч. упр. (избираема дисц.)
3.“Социални проблеми на лица с психо-физически нарушения“ – 20 ч. лекции + 5 ч. упр. (избираема дисц.)
4.“Общуване и социална практика“ – лаборатория на общуването – 20 ч.л. (факултативна дисц.)
Задължителни дисциплини за ОКС „Магистър” задочно обуч:
1.“Социално предприемачество“ – 30 ч. лекции
2.“Групите в организацията“ – 30 ч. лекции
3.“Мениджмънт и организационно поведение“ – 30 ч. лекции
4.“Политики за хора с увреждания“ – 30 ч. лекции
5.“Супервизия с работа на терен“ – 5 ч. л. + 50 ч.упр.
6.“Управление и медиация“ – 30 ч. лекции
Избираеми и факултативни дисциплини (ОКС „Магистър”):
1.“Комуникации и общуване в организацията“ – 20 ч. лекции (избираема дисц.)
2.“Технология на тренинга“ – 20 ч. лекции (избираема дисц.)
3.“Управление на качеството“ – 20 ч. лекции (избираема дисц.)
4.“Развитие на персонала“ – 20 ч. лекции (избираема дисц.)
5.“Ръководство и лидерство в организацията“ – 20 ч. лекции (избираема дисц.)
6.“Мотивиране на персонала“ – 20 ч. лекции (избираема дисц.)
СПЕЦИАЛНОСТ “УПРАВЛЕНИЕ НА ЗДРАВНИТЕ ГРИЖИ”
1.“Социална медицина и организация на здравеопазването и фармацията /Основи на управлението в здравеопазването/“ – 90 часа лекции.
2.“Автоматизация на медицината /Медицинска статистика и информатика/“ – 50 часа лекции.
3.“Медицинска статистика и информатика“ – 65 часа упражнения
4.“Социална медицина и организация на здравеопазването и фармацията /Епидемиология на здравето/“ – 10 часа лекции и 5 часа упражнения.
5.“Икономика на здравеопазването“ – 10 часа упражнения
6.“Статистически методи в управлението“ – 12 часа лекции и 13 часа упражнения
7.“Здравни анализи и оценки“ – 7 часа лекции и 8 часа упражнения
8.“Здравни проекти“ – 7 часа лекции и 8 часа упражнения
9.“Управление на времето“ – 7 часа лекции
10.“Микроикономикс на здравната организация“ – 15 часа упражнения
11.“Финансов мениджмънт“ – 8 часа упражнения
12.“Маркетинг в здравеопазването“ – 7 часа лекции и 8 часа упражнения
13.“Информационни технологии в управление на здравната организация“ – 15 часа лекции
14.“Андрагогика“ – 30 часа лекции
НАСТАВНИЦИ ЗА КЛИНИЧНА ПРАКТИКА ЗА ЗИМЕН СЕМЕСТЪР:
1.За специалност „Акушерка” – 300 часа
2.За специалност „Медицинска сестра” – 720 часа
3.За специалност „Медицинска рехабилитация и ерготерапия” – 360 часа
ПЕДАГОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ за учебната 2015/2016 г. по следните дисциплини:
1. „Методика на обучение по математика 1- 4 клас“- 140 ч. упр.
2. „Методика на обучението по математика”- 60 ч. упр.
3. “Педагогика на словесно изпълнителското изкуство”- 30 ч. упр.
4. “Съвременен български език”- 45 часа упр.
5. “Актьорско майсторство за начални учители”- 15ч. лекции + 15 ч. упр.
6.“Куклено театрално изкуство в педагогическия процес“ – 15 ч. лекции + 15 ч. упр.
СТОПАНСКИ ФАКУЛТЕТ за зимния семестър на учебната 2015/2016 г. по следните дисциплини:
1.„Микроикономика”- задължителна, ОКС „Бакалавър”, първи курс, за всички специалности в СФ, РО/ЗО, упражнения, общо – 195 часа и „Икономически теории”- задължителна, ОКС „Бакалавър”, втори курс, за всички специалности в СФ, РО/ЗО, упражнения, общо – 195 часа – един преподавател за двете дисциплини.
2.„Философия”- задължителна , ОКС „Бакалавър”, първи курс, за всички специалности в СФ, РО/ЗО, упражнения, общо – 195 часа – един преподавател.
3.„Английски език” – избираема, ОКС „Магистър”, първи курс, за ВМФ, РО, упражнения, общо – 200 часа – един преподавател.
ФАКУЛТЕТ „ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ“ – ЯМБОЛ за зимен семестър 2015/2016 г. по следните дисциплини:
1. „Полупроводникова електроника”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа лекции, специалности „ЕТ” и „АКС”, ІІІ семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение за учебната 2015/2016 г. със срок за подаване на документи 2 седмици.
2. „Проектиране на системи за управление на технологични обекти”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа семинарни упражнения, специалност „АИУТ”, VІІ семестър, редовно обучение и 15 часа семинарни упражнения, VІІІ семестър, задочно обучение.
3. „Аналитична химия”, ОКС „Бакалавър” – 45 часа лабораторни упражнения, специалност „ТХ”, ІІІ семестър, редовно обучение
4. „Биохимия ІІ част” , ОКС „Бакалавър” – 30 часа лабораторни упражнения, специалност „ТХ, V семестър, редовно обучение
5. „Химия”, ОКС „Бакалавър” – 75 часа лабораторни упражнения, всички специалности, І семестър, редовно обучение
6. „Сензорен анализ”, ОКС „Магистър” – 30 часа лабораторни упражнения, специалност „БКХ”, І+ІІІ семестри, редовно обучение.
АГРАРЕН ФАКУЛТЕТ за зимен семестър на учебната 2015/2016 г.
ОКС „Магистър” – задочно обучение
л.(х2) упр. изп. р.д.р. общо
1. „Политики и програми на ЕС и Р. България в областта
на земеделието и развитието на селските райони“ 15(30) 15 5 – 50
2. „Специална фитопатология“ 30(60) 30 5 – 95
3. „Растителна вирусология и бактериология“ 15(30) 15 5 – 50
ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ за зимен семестър на учебната 2015/2016 г.
1.“Биохимия“ – хоноруван асистент
2.“Зоология“ и „Екология“ за преподаване на английски език – хоноруван хабилитиран преподавател
ФИЛИАЛ – ХАСКОВО за учебната 2015/2016 г. за специалностите „Медицинска сестра“ и „Акушерка“ на ОКС – бакалавър:
1.“Анатомия на човека“ – 75 учебни часа
2.“Физиология на човека“ – 75 учебни часа
3.“Латински език с медицински термини“ – 60 учебни часа
4.“Медицинска психология“ – 60 учебни часа
5.“Спорт“ – 120 учебни часа
6.“Английски език“ – 120 учебни часа
7.“Фармакология“ – 90 учебни часа
8.“Педиатрия с неонатология“ – 105 учебни часа
9.“Нервни болести“ – 30 учебни часа
10.“Обща клинична патология на човека“ – 30 учебни часа
11.“Патофизиология на човека“ – 30 учебни часа
12.“Медицинска апаратура в сестринската и акушерската практика“ – 30 учебни часа
13.“Анестезиология, реанимация и интензивно лечение“ – 75 учебни часа
14.“Психиатрия“ – 30 учебни часа
15.“Физикална терапия и рехабилитация“ – 30 учебни часа
16.“Инфекциозни болести и епидемиология“ – 60 учебни часа
17.“Кожни и венерически болести“ – 30 учебни часа
18.“Образна диагностика“ – 30 учебни часа
19.“Социално и здравно законодателство“ – 60 учебни часа
20.“Сексология и семейно планиране“ – 30 учебни часа
21.“Акушерство и гинекология“ – 180 учебни часа
22.Клинична практика специалност „ Медицинска сестра” – 1900 учебни часа
23.Клинична практика специалност „ Акушерка” – 1600 учебни часа
МЕДИЦИНСКИ КОЛЕЖ за учебната 2015/2016 г. за специалностите „Рехабилитатор“, „Медицински лаборант“ и „Гериатрични грижи“ на ОКС бакалавър – Професионален бакалавър:
1. „Латински език“ –75 ч.
2. „Чужд език, български език“ – 300 ч.
3. „Информатика, информационни системи“ – 110 ч.
4. „Спорт“ – 180 ч.
5. „Медицинска психология“ – 60 ч.
6. „Детски болести“ – 60 ч.
7. „Социално и здравно законодателство“ – 60 ч.
8. „Алергология“ – 40 ч.
9. „Ортопедия, травматология и ортотика“ – 110 ч.
10. „Образна диагностика“ – 15 ч.
11. „Акушерство и гинекология“ – 30 ч.
12. „Кожни болести“ – 30 ч.
13. „Хирургия“ – 45 ч.
14. „Психиатрия“ – 30 ч.
15. „Институционални и законови регламенти при грижите за хората в гер.възраст“ – 21ч.
16. „Фармакология“ – 1 5ч.
17. „Геронтология“ – 45 ч.
18. „Основи и методи на социалната работа“ – 30 ч.
19.“Социални аспекти при грижите за хората в гер.възраст“ – 135 ч.
20. „Психология и психопатология на стареенето“ – 90 ч.
21. „Очни болести“ – 15 ч.
22. „Социална педагогика“ – 15 ч.
23. „Сексуалност при възрастни и стари хора“ – 20 ч.
24. „Микробиология“ – 30 ч. упр.
25. „Физикална терапия“ – 150 ч.
26. „Клинична оценка при анемични състояния“ – 20 ч.
27. „Клинична имунология“ – 10 ч. упр.
28. „Комуникации и общуване с възрастните хора. Комуникации в здравните грижи“ – 45ч.
29. Наставници кл.практика – спец. „Рехабилитатор“ – 1350 ч.
30.Наставници кл. практика – спец. „Мед. лаборант“ – Микробиология – 60 ч., Кл. лаборатория – 60 ч.
31.Социална практика – спец. „Гер. Грижи“ – 86 ч.
Срок за подаване на документи: за всички звена – две седмици от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 06.10.2015г.
Телефони за справка:
МФ – 042/664 458ПФ – 042/630 610СФ – 042/699 402ФТТ – 046/669 181АФ – 042/699 305ВМФ – 042/699 506ФХс – 038/664 375МК – 042/601 721
Дата на обявяване: 13.07.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за:
ФАКУЛТЕТ „ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ“ – ЯМБОЛ за учебната 2015/2016 г. по следните дисциплини:
1. „Електронни системи за управление на електрически машини” – ИД, ОКС „Бакалавър” – 30 часа лабораторни упражнения, VІ семестър, специалност „ЕТ”, редовно обучение;
2. „Електрически измервания”, ОКС „Бакалавър” – 75 часа лабораторни упражнения, специалности „АКС” и „ЕТ”, ІІІ семестър, редовно обучение;
3. „Теория на управлението ІІ част”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа практически упражнения, специалност „АИУТ”, V семестър, редовно обучение;
4 „Идентификация на системи”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа семинарни упражнения, специалност „АИУТ”, VІ семестър, редовно обучение;
5. „Автоматизация на производството”, ОКС „Бакалавър” – 15 часа лабораторни упражнения, специалност „ТХ”, редовно обучение, VІІ семестър, редовно обучение и 8 часа лаб.упражнения, VІІІ семестър, задочно обучение;
6. „Технически средства за автоматизация”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа лабораторни упражнения, специалност „АИУТ”, VІ семестър, редовно обучение и 15 часа лабораторни упражнения, задочно обучение;
7. „Автоматизация на технологични процеси”, ОКС „Бакалавър” – 15 часа семинарни + 30 часа лабораторни упражнения, специалност „АИУТ”, VІІ семестър, редовно обучение и 8 часа семинарни упражнения + 15 часа лабораторни упражнения, VІІІ семестър, задочно обучение;
8. „Цифрова и микропроцесорна техника”, ОКС „Бакалавър” – 15 часа лабораторни упражнения, специалност „ЕТ”, V семестър, редовно обучение и 8 часа лабораторни упражнения, VІ семестър, задочно обучение.
9. „Хидравлика”, ОКС „Бакалавър” – 105 часа лабораторни упражнения, ІV семестър, специалности „АТЗТ” и „ТГС”, редовно обучение и 74 часа лабораторни упражнения, задочно обучение
СТОПАНСКИ ФАКУЛТЕТ за зимния семестър на за учебната 2015/2016 г. по следните дисциплини:
1. „Икономическа психология”- задължителна, ОКС „Бакалавър”, втори курс, за всички специалности в СФ, РО/ЗО, упражнения, общо – 135 часа – един преподавател.
2. „Стопанска история”- задължителна, ОКС „Бакалавър”, първи курс, за всички специалности в СФ, РО/ЗО, упражнения, общо – 150 часа – един преподавател.
3. „Делово общуване и фирмена култура”- факултативна, , ОКС „Бакалавър”, първи курс, за всички специалности в СФ, РО, упражнения, общо – 90 часа – един преподавател.
4. „Английски език” – избираема, ОКС „Бакалавър”, първи курс, за специалностите в АФ, РО, упражнения, общо – 120 часа и избираема, ОКС „Магистър”, първи курс за ВМФ, РО, упражнения, общо – 240 часа – един преподавател.
5. „Английски език” – избираема, ОКС „Магистър”, първи курс; за ВМФ, РО, упражнения, общо – 240 часа – един преподавател.
6. „Руски език”, избираема, ОКС „Бакалавър”, за специалностите в АФ, първи курс, РО, упражнения, общо – 60 часа;
ОКС „Магистър”, за ВМФ, първи и втори курс, РО, упражнения, общо – 120 часа;
ОКС „Бакалавър”, за СФ, първи и втори курс, РО, упражнения, общо – 120 часа; ЗО, първи и втори курс, упражнения, общо – 90 часа – един преподавател.
7. „Физическо възпитание и спорт”- задължителна, за ОКС „Бакалавър”, първи и втори курс, за специалностите в СФ, РО, упражнения;
задължителна, за ОКС „Бакалавър”, първи и втори курс, за специалностите в АФ, РО, упражнения;
задължителна, за ОКС „Магистър”, първи и втори курс, ВМФ, РО, упражнения;
общо – 900 часа – трима преподаватели.
8. „Организация на социалните предприятия” – избираема, ОКС „Бакалавър”, трети курс, за специалностите БИ и РИ в СФ, РО/ЗО, лекции, общо – 15 часа – един преподавател.
ПЕДАГОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ за учебната 2015/2016 г. по следните дисциплини:
-
„Методика на обучението по математика в 1-4 клас“ – 140 ч. упр.
-
„Методика на обучението по математика“ – 60 ч. упр.
-
„Педагогика на словесно-изпълнителското изкуство“ – 30 ч. упр.
-
„Педагогика на овладяване на българския език в детската градина“ – 75 ч. лекции
-
„Актьорско майсторство за начални учители“ – 15 ч. лекции + 15 ч. упр.
-
„Кукленото театрално изкуство в педагогически процес“ – 15 ч. лекции + 15 ч. упр.
Срок за подаване на документи: ФТТ – един месец; СФ и ПФ – две седмици от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 13.07.2015 г.
Телефони за справка:
ФТТ – 046/669 181
СФ – 042/699 402
ПФ – 042/630 610
Дата на обявяване: 11.06.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за летния семестър на учебната 2015/2016 г. в
АГРАРЕН ФАКУЛТЕТ
л.(х2) упр. изп. р.д.р. общо
катедра „Биология и аквакултура“
Редовно обучение
1. Зоология /М/Вет. медицина/ 1 к. – 180 – 180
катедра „Аграрно инженерство“
Редовно обучение
1. Аграрна електроника и автоматика /Б/
Агр. инженерство/ 4 к. 30(60) 30 10 100
катедра „Растениевъдство“
Редовно обучение
1. Овощарство 1 част /Б/Агрономство/ 4 к. 30(60) 60 10 30 160
Задочно обучение
1. Фитопатология /Б/ Агрономство/ 4 к. 21(42) – 10 30 82
2. Овощарство 1 част /Б/Агрономство/ 4 к. 15(30) 30 10 15 85
ОКС „Магистър” – задочно обучение
1. Биологично производство на плодове
/МП-Биологично земеделие/Агрономство/ 15(30) 15 10 – 55
2. Биологично производство на грозде
/МП-Биологично земеделие/Агрономство/ 12(24) 12 5 20 61
3. Производство на безопасна и качествена
растителна продукция /МП-Управление на с-те за
безопасност и кач. на храните/Зооинженерство/ 3(6) 2 10 – 18
ФАКУЛТЕТ „ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ“ – ЯМБОЛ
І. Катедра „Машинно инженерство”
1. „Техническа механика І част”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа лекции, всички специалности, ІІ семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
2. „Техническа механика ІІ част”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа лекции, всички специалности, ІІІ семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
3. „Въведение в научните изследвания”, ОКС „Магистър” – 30 часа лекции + 30 часа семинарни упражнения, всички специалности, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
4. „Надеждност на машините”, ОКС „Магистър” – 30 часа лекции, специалност „АТЗТ”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
5. „Товаро-разтоварна техника и процеси в транспорта”, ОКС „Бакалавър” – 7 часа лекции + 14 часа практически упражнения, специалност „АТЗТ”, VІІ семестър, задочно обучение;
6. „Графичен дизайн и визуални комуникации”, ОКС „Магистър” – 15 часа лекции + 30 часа практически упражнения, І+ІІІ семестри, специалност „ДТМММИ”, редовно обучение.
ІІ. Катедра ”Електротехника, електроника и автоматика”
1. „Индустриални мрежи в компютърни системи за управление –ИД”, ОКС „Бакалавър” – 20 часа лекции, специалност „АИУТ”, VІІІ семестър, редовно обучение и 10 часа лекции, задочно обучение;
2. „Управление на електромеханични системи”, ОКС „Бакалавър” + ОКС ”Магистър след ПБ” – 30 часа лекции, специалност „АИУТ”, VІ+ІІ семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
3. „Проектиране на системи за управление на технологични обекти”, ОКС „Бакалавър” – 15 часа лекции,специалност „АИУТ”, VІІ семестър, 7 часа лекции, VІІІ семестър, задочно обучение;
4. „Бази от данни в системите за управление”, ОКС „Бакалавър” поток с ОКС „Магистър след Бакалавър и ПБ – 30 часа лекции, специалности „АКС” и „АИУТ”, ІV+VІ+ІІ семестри, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
5. „Теоретична електротехника ІІ част”, ОКС „Бакалавър” поток с Магистър след ПБ – 15 часа семинарни упражнения + 30 часа лабораторни упражнения, специалности „АКС+ „ЕТ”, ІV+І семестри, редовно обучение и 8 ч. семинарни упражнения + 14 часа лабораторни упражнения, задочно обучение;
6. „Екология”, ОКС „Бакалавър”- 20 часа семинарни упражнения, специалности „АИУТ” + „ЕТ , VІІІ семестър, редовно обучение и 10 часа семинарни упражнения, задочно обучение;
7. „Техническа безопасност”, ОКС „Бакалавър” – 20 часа семинарни упражнения, специалности „АИУТ” и „ЕТ”, VІІІ семестър, редовно обучение и 10 часа сем.упражнения, задочно обучение;
8. „Преобразователна техника”, ОКС „Бакалавър” поток с ОКС „Магистър”-2ТН – 20 часа лекции + 30 часа лабораторни упражнения, специалност „ЕТ”, VІ+ІІ семестри, редовно обучение и 10 часа лекции + 30 часа лабораторни упражнения, V+VІІ семестри, специалности „ЕТ” и „АИУТ”, задочно обучение;
9. „Електрически сензори”-ИД, ОКС „Бакалавър”- 30 часа лекции, специалност „ЕТ”, V семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, VІ семестър, задочно обучение;
10. „Проектиране на електрически машини”, ОКС „Бакалавър” поток с „Магистър” 2ТН – 30 часа лекции, специалност „ЕТ”, VІ+ІІ семестри, редовно обучение и 15 часа лекции, VІІ семестър, задочно обучение;
11. „Електрически машини ІІ част”, ОКС „Бакалавър” поток с ОКС „Магистър”-2ТН – 45 часа лекции , V+І семестри, редовно обучение и 22 часа лекции, VІ семестър, задочно обучение;
12. „Електронни системи за управление на електрически машини” – ИД, ОКС „Бакалавър” – 30 часа лекции, VІ семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, специалност „ЕТ”, VІІ семестър, задочно обучение;
13. „Електрозадвижване”, ОКС „Бакалавър” – 22 часа лекции + 23 часа лабораторни упражнения, специалност „ЕТ”, VІІ семестър, задочно обучение;
14. „Технологии в електротехниката”, ОКС „Бакалавър”- 23 часа лекции + 22 часа лабораторни упражнения, специалност „ЕТ”, VІІ семестър, задочно обучение;
15. „Битова електротехника”-ИД, ОКС „Бакалавър” – 10 часа лекции + 10 часа лабораторни упражнения специалност „ЕТ”, VІІІ семестър, редовно и задочно обучение;
16. Осветителна и инсталационна техника”, ОКС „Бакалавър”- 15 часа упражнения, специалност „ЕТ”, VІІІ семестър, задочно обучение;
17. „Възобновяеми енергийни източници”, ОКС „Бакалавър” поток с „Магистър”-2ТН- 30 часа лекции, специалности „ЕТ” и „ТГС”, VІ+VІІІ+ІІ семестри, редовно обучение и 15 часа лекции, VІІІ семестър, задочно обучение;
18. „Автоматизация и управление на ТГИ”, ОКС „Бакалавър”- 26 часа лекции + 30 часа упражнения, специалност „ТГС”, VІІ семестър, редовно обучение и 13 часа лекции +15 часа упражнения, VІІІ семестър, задочно обучение;
19. „Индустриални информационни системи за управление – ИД”, ОКС „Магистър”-М-1,М-2ТН – 30 часа лекции, специалности „АКС”,”МКСУ”,ИКТБПА, ІІ+ІV семестри, редовно обучение;
20. „Системи за управление”, ОКС „Магистър”-М-1,М-2ТН – 30 часа лекции, специалности „АКС”, „АИУТ”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
21. „Специализирани микропроцесорни системи”, ОКС „Магистър”(М-1,М-2ТН) -30 часа лекции, специалности „АКС”, „МКСУ”, „ИКТБПА”, „АИУТТ”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
22. „Компютърно управление на електро-механични системи”, ОКС „Магистър”(М-1,М-2ТН) – 30 часа лекции, специалности „АКС”, „ЕТ” и „АИУТ”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
23. „Електрически мрежи и системи”, ОКС „Магистър”(М-1,М-2ТН)- 30 часа лекции + 30 часа семинарни упражнения,специалност „ЕТ”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
24. „Системи за децентрализирано производство на енергия”, ОКС „Магистър” след бакалавър и ПБ – 30 часа лекции + 30 часа лабораторни упражнения, специалност „ЕТ”, ІІ+ІV семестри, редовно и задочно обучение;
25. „Проектиране на осветителни уредби”, ОКС „Магистър” след бакалавър и ПБ – 30 часа лабораторни упражнения, специалност „ЕТ”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
26. „Енергийна ефективност”, ОКС „Магистър” след бакалавър и ПБ – 30 часа лекции + 30 часа семинарни упражнения, специалност „ЕТ”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
27. „Електроснабдяване и електрообзавеждане на промишлени предприятия”, ОКС „Магистър” след бакалавър и ПБ – 30 часа лекции + 30 часа лабораторни упражнения, специалност „ЕТ”, ІІ+ІV семестри, редовно обучение;
28. „Безжични технологии за пренос на данни”, ОКС „Магистър” – 10 час лекции, специалности „АКС”, „МКСУ”, „ИКТБПА”, „ИКТО”, ІІ+ІV семестри, редовно обучение;
29. „Приложения и системи за мобилни устройства”, ОКС „Магистър” – М1, М2ТН – 10 часа лекции + 40 часа упражнения, специалности „АКС”, „МКСУ”, „ИКТБПА”, ІІ+ІV семестри, редовно обучение;
30. „Мрежова и компютърна сигурност” , ОКС „Магистър” – 20 часа лекции, специалности „МКСУ”, „АКС”, „ИКТБПА”, ІІ+ІV семестри, редовно обучение;
31. „Системно и мрежово администриране”, ОКС „Магистър”(М1,М2ТН) – 30 часа лекции + 30 часа упражнения, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
32. „Информационни системи и технологии в бизнеса”, ОКС „Магистър” (М1,М2ТН) – 10 часа лекции + 30 часа упражнения, специалност „ИКТБПА”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
33. „Информационен мениджмънт”, ОКС „Магистър” – 15 часа лекции + 45 часа упражнения, специалност „ИКТБПА”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
34. „Графичен дизайн”, ОКС „Магистър” – 15 часа лекции, специалности „МКСУ”, „АКС”, І+ІІІ семестри, редовно обучение;
35. „Дигитална фотография и обработка на звук и видео”, ОКС „Магистър” – 15 часа лекции, специалност „МКСУ”, І +ІІІ семестри, редовно обучение;
36. „Тримерно моделиране” , ОКС „Магистър” – 10 часа лекции, специалнот „МКСУ, ІІ+ІV семестри, редовно обучение;
37. „Електрически измервания”, ОКС „Бакалавър” – 37 часа лаб.упражнения, специалности „АКС” и „ЕТ”, ІІІ семестър, задочно обучение;
38. „Теория на управлението ІІ част”, ОКС „Бакалавър” – 15 часа практически упражнения, специалност „АИУТ”, V семестър, задочно обучение;
39 „Идентификация на системи”, ОКС „Бакалавър” – 15 часа лабораторни упражнения, специалност „АИУТ”, VІІ семестър, задочно обучение;
40. „Електронни системи за управление на електрически машини” – ИД, ОКС „Бакалавър” – 15 часа лабораторни упражнения, VІІ семестър, задочно обучение
ІІІ. Катедра „Енергетика”
1.„Газоснабдяване”- специалност „ТГС”, ОКС“Бакалавър“– 30 часа лекции, V семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
2. „Газови съоръжения и системи” (избираема дисциплина)- специалност „ТГС”, ОКС“Бакалавър“– 30 часа лекции, V семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, VI семестър задочно обучение;
3. „Нормативни документи”- специалност „ТГС”, ОКС“Бакалавър“– 20 часа лекции, VІІI семестър, редовно обучение и 10 часа лекции, задочно обучение;
4.„Техническа термодинамика”- специалности „ТГС”, ОКС“Бакалавър“– 30 часа лекции, , II семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
5. „Топлотехника”, ОКС“Бакалавър“– 30 часа лекции, специалности „АТЗТ“ и „ТХ”, IІІ семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
6. „Топло- и масопренасяне ”, ОКС“Бакалавър“– 30 часа лекции, специалност „ТГС” , редовно обучение, ІІІ семестър и 15 часа лекции, задочно обучение;
7. „Климатизация и климатична техника” (избираема дисциплина), ОКС“Бакалавър“– 15 часа лекции, специалност „ТГС”, VIIІ семестър, редовно обучение и 7 часа лекции, задочно обучение;
8. „Индустриална вентилация”, ОКС „Магистър”- 30 часа лекции, специалност „ТГС”, І+ІІІ семестър, редовно обучение;
9. „Моделиране и симулиране на топлотехнически процеси”, ОКС“Магистър“ – 30 часа лекции + 30 часа упражнения, специалност „ТГС”, II+ІV семестър, редовно обучение;
10. „Диагностика и надеждност на топло- и газоснабдителни инсталации” (избир. дисциплина), ОКС „Бакалавър” и ОКС „Магистър” – 20 часа лекции + 30 часа семинарни упражнения, специалност „ТГС”, VІІІ семестър, редовно обучение и 10 часа лекции + 15 часа семинарни упражнения, задочно обучение, VІІ семестър (поток с магистър І+ІІІ семестри);
11. „Физическо възпитание и спорт”, ОКС „Бакалавър” – 120 часа практически упражнения, всички специалности, VІ и VІІІ семестри, редовно обучение.
12. „Управление на техногенния риск в топло- и газоснабдяването” или ЕЕТГИ – избираема дисциплина, ОКС „Магистър” – 30 часа лекции, специалност „ТГС”, І+ІІІ семестър, редовно обучение.
ІV. Катедра „Хранителни технологии”
1. „Технология на зърносъхранението и зърнопреработването І част”, ОКС „Бакалавър” – 15 часа лекции, специалност „ТХ”, V семестър, задочно обучение;
2. „Технология на зърносъхранението и зърнопреработването ІІ част”, ОКС „Бакалавър” – 22 часа лекции, специалност „ТХ”, VІ семестър, задочно обучение;
3. „Аналитична химия”, ОКС „Бакалавър” – 45 часа лекции, специалност „ТХ”, ІІІ семестър, редовно обучение и 22 часа лекции, задочно обучение;
4. „Анализ на храните”, ОКС „Магистър”- 30 часа лекции, специалност „БКХ”, ІІ+ІV семестър, редовно обучение;
5. „Хранителна микробиология”, ОКС „Бакалавър” – 20 часа лекции, специалност „ТХ”, VІІІ семестър, редовно обучение и 10 часа лекции, задочно обучение;
6. „Органична химия”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа лекции, специалност „ТХ”, ІІ семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
7. „Химия на природните съединения”, ОКС „Бакалавър” – 30 часа лекции, специалност „ТХ”, ІІІ семестър, редовно обучение и 15 часа лекции, задочно обучение;
8. „Системи за управление безопасността на храните”, ОКС „Магистър” – 20 часа лекции + 40 часа семинарни упражнения, специалност „БКХ”, ІІ+ІV семестър, редовно обучение;
9. „Физика”, ОКС „Бакалавър” – 105 часа семинарни упражнения, І семестър, всички специалности, редовно обучение и 53 часа упражнения, задочно обучение;
10. „Висша математика І част”, ОКС „Бакалавър” – 52 часа семинарни упражнения, І семестър, задочно обучение;
11. „Английски език” – ФД , ОКС „Бакалавър” – 60 часа практически упражнения, ІІІ+ІV семестри, специалности „ТГС+ЕТ”, редовно обучение и 45 часа пр.упражнения, специалности „АТЗТ”, „ТГС” и „ТХ”, задочно обучение;
12. „Английски език” – ИД , ОКС „Бакалавър” – 60 часа практически упражнения, ІІ семестър, всички специалности, задочно обучение;
13. „Английски език” – ИД , ОКС „Бакалавър” – 60 часа практически упражнения, І семестър, всички специалности, задочно обучение
Срок за подаване на документи: един месец от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 11.06.2015 г.
Телефони за справка:
АФ – 042/699 305
ФТТ – 046/669 181
Дата на обявяване: 04.05.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за летния семестър на учебната 2014/2015 г. в
МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ
– Ортопедия и травматология – 240 часа упражнения
Срок за подаване на документи: две седмици от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 04.05.2015 г.
Телефон за справка: 042/664 458
Дата на обявяване: 26.03.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за летния семестър на учебната 2014/2015 г.:
ПЕДАГОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ
1. Ресурсно подпомагане на ДСОП – 15 упражнения
2. Теория и история на включващото обучение на ДСОП – 15 упражнения.
ФАКУЛТЕТ „ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ“ – Ямбол
1. Технологично обзавеждане на консервната промишленост – 22 ч. лекции, специалност „ТХ“, IV курс, редовно обучение
Срок за подаване на документи: две седмици от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 26.03.2015 г.
Телефони за справка:
ПФ – 042/630 610
ФТТ – 046/669 181
Дата на обявяване: 16.02.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за:
МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ
СПЕЦИАЛНОСТ „МЕДИЦИНА“
1. Клинична лаборатория – 300 ч. упражнения
2. Съдебна медицина и деонтология – 300 ч. упражнения
3. Психиатрия – 150 часа упражнения
СПЕЦИАЛНОСТ „СОЦИАЛНИ ДЕЙНОСТИ“
Информационни системи на социалната сфера – 50 ч. лекции общо за редовно и задочно обучение.
СПЕЦИАЛНОСТ „ЛЕКАРСКИ АСИСТЕНТ“
Фармакология – 30 ч. лекции
ПЕДАГОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ- учебната 2015/2016 г.
СПЕЦИАЛНОСТ „СОЦИАЛНА ПЕДАГОГИКА“
1. Анатомия, физиология и патология на органите на слуха и речта – 15 ч. упражнения
2. Педагогика за деца с множествени увреждания – 30 ч. упражнения
ФАКУЛТЕТ „ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ“ – Ямбол
1. Кормилна практика, специалност „АТЗТ“, VIII семестър, професионална квалификация „Инструктор“ – 75 ч. практически упражнения, редовно обучение и 135 ч. практически упражнения, задочно обучение.
2. Експлоатация на земеделската техника, специалност „АТЗТ”, VІІІ семестър, „Инструктор” – 30 х 2 ч. практически упражнения, редовно обучение и 15 ч. практически упражнения, ІХ семестър, задочно обучение.
3. Системно и мрежово администриране , ОКС „Магистър” – 30 ч. практически упражнения, специалности „МКСУ, „ИКТБПА”, „ИКТО” и „АКС”, редовно обучение;
4. Приложения и системи за мобилни устройства, ОКС „Магистър” – 40 ч. упражнения, специалности „АКС”, „ИКТО” и „МКСУ”, редовно обучение.
МЕДИЦИНСКИ КОЛЕЖ
1. Спешни състояния в урологията – 15 часа
2. Хирургия – 15 часа
3. Социални аспекти при грижите за хората в гериатрична възраст – 75 часа
4. Геронтология – 45 часа
5. Гериатрия – 45 часа
6. Поведение и грижи при спешни животозастрашаващи състояния – 45 часа
7. Хигиена и екология – 15 часа
8. Поведение и грижи при спешни травматични състояния – 20 часа
9. Клинична практика – „Парамедик“ – 270 часа
10. Клинична практика – „Рехабилитатор“ – 750 часа
11. Клинична практика – „Медицински лаборант“ – 86 часа
Срок за подаване на документи: две седмици от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 16.02.2015 г.
Телефони за справка:
МФ – 042/664 458
ПФ – 042/630 610
ФТТ – 046/669 181
МК – 042/601 721
Дата на обявяване: 05.01.2015 г.
ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ обявява конкурси за хонорувани преподаватели за летен семестър на учебната 2014/2015 г. по следните дисциплини в
СТОПАНСКИ ФАКУЛТЕТ
1. Дисциплина „Основи на правото”- задължителна, ОКС „Бакалавър”, първи курс, за всички специалности в СФ, РО/ЗО, упражнения-105, лекции-90, изпити-60, общо – 255 часа – един преподавател.
2. Дисциплина „Организация на социалните предприятия”-, избираема, ОКС „Бакалавър”, трети курс, за специалност Бизнес икономика в СФ, РО/ЗО, лекции-15, общо – 15 часа – един преподавател.
3. Дисциплина „Организационно поведение в бизнеса”-, избираема, ОКС „Бакалавър”, трети курс, за специалности Бизнес икономика, Регионална икономика в СФ, РО/ЗО, упражнения, общо – 60 часа – един преподавател.
4. Дисциплина „Латински език” – задължителна, ОКС „Магистър”, първи курс; за ВМФ, РО, упражнения, общо – 270 часа – един преподавател.
5. Дисциплина „Английски език” – избираема, ОКС „Бакалавър”, първи курс, ,за специалностите в АФ, РО, упражнения, общо – 120 часа – един преподавател.
6. Дисциплина „Английски език” – избираема, ОКС „Магистър”, първи и втори курс; за ВМФ, РО, упражнения, общо – 405 часа – един преподавател.
7. Дисциплина „Руски език”, избираема,
ОКС „Бакалавър”, за специалностите в АФ, първи курс, РО, упражнения, общо–30 часа;
ОКС „Магистър”, за ВМФ, първи и втори курс, РО, упражнения, общо – 105 часа;
ОКС „Бакалавър”, за СФ, първи и втори курс, РО/ЗО, упражнения, общо – 90/60 часа;
един преподавател.
8. Дисциплина „Физическо възпитание и спорт”- задължителна, за ОКС „Бакалавър”, първи и втори курс, за специалностите в СФ, РО, упражнения, общо – 300 часа –един преподавател.
9. Дисциплина „Физическо възпитание и спорт”- задължителна, за ОКС „Бакалавър”, първи и втори курс, за специалностите в АФ, РО, упражнения, общо – 300 часа –един преподавател.
10. Дисциплина „Физическо възпитание и спорт”- задължителна, за ОКС „Магистър”, ВМФ, РО, упражнения, първи и втори курс, общо – 300 часа – един преподавател.
11. Дисциплина „Информатика”- задължителна, ОКС „Бакалавър”, първи курс, за АФ, РО/ЗО, упражнения-350/100, общо – 450 часа – двама преподаватели.
Срок за подаване на документи: две седмици от излизане на обявата в интернет страницата на ТрУ, считано от 05.01.2015 г.
Телефон за справка:
СФ – 042/699 402