В ЗАГАДЪЧНИЯ СВЯТ НА ПРИЛЕПИТЕ

В тишината на мрака се потопиха студентите от специалността Екология и опазване на околната среда от Аграрния факултет, за да изучат на място странния, стряскащ и очарователен свят на прилепите.

Повече от 1400 вида населяват целия свят, една интересна част от тях обитава района около езерото "Загорка", където място е много подходящо за лятна практика. В нея се включиха вече второкурсниците Моника Димитрова от Сливен, Никол Ташева и Нино Серкеджиев от Казанлък, Мария Русинова от Чирпан, Христо Филипов от Горни Домлян, Николай Стоев от Димитровград и Кристиян Тодоров от Ямбол. Ръководи и ги обучава ас. Стоян Горанов. Той освен, че преподава зоология,  има специални интереси към биоспелиологията и се надява да открие ентусиасти сред своите студенти за нови приключения в животинския свят на пещерите.

Студентите записваха звуци, изучаваха активния нощен живот, описваха наблюденията, а дали разбират вече и езика на малките бозайници, това ще разберем наесен.

Стоянка Цачева