Кариерно изложение „Избирам България“ – Шумен

Студенти на Тракийски университет взеха участие в изложение "Избирам България", което се проведе в Шумен през миналия уикенд. Организатор на събитието бе Общински младежки съвет – Шумен с подкрепата на Община Шумен /Shumen Municipality и Национално представителство на студентските съвети. Събитието беше посетено от над 500 младежи, а участие взеха над 20 университета от цяла България, сред които освен Тракийски университет, бяха още Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“, Национален военен университет "Васил Левски", Академия на Министерството на Вътрешните Работи – София, Варненски свободен университет „Черноризец Храбър“, Великотърновски университет „Св. Св. Кирил и Методий“ – Велико Търново и други.

Целта на събитието бе запознаване на бъдещите кандидат-студенти от шуменските училища с различните университети от цяла България. По време на инициативата бяха изтъкнати безспорните предимства на следването в родните висши учебни заведения и тяхната съзидателна роля по отношение на пазара на труда в страната.