Лекоатлетите на Тракийски университет със златен, сребърен медал в индивидуалното и златна и бронзова купа в отборното класиране от Национална универсиада София 2018 13 – 14 май 2018 година

На Националната универсиада София 2018 студентите от Тракийски университет се представиха отлично:

Стефан Стефанов – Медицински факултет, I курс завоюва златен медал на 400 м 48,9 s.

Милко Гемеджиев Медицински колеж, ІI курс спечели златен медал в дисциплината скок на височина 190 см и сребърен медал на дълъг скок – 6,50 м.

Ивана Филипова – Ветеринарномедицински факултет, IV курс спечели 4-то място тласкане на гюлле – 9,80 м.

Митко Асенов – Педагогически факултет, I курс – 4-то място на дълъг скок – 5,95 м.

В отборното класиране лекоатлетите на Тракийски университет заеха следните места:

• Група скокове – 1 място – мъже
  • Група хвърляния – 3 място – жени