Тракийски университет се преклони пред паметта на героите, извоювали Свободата на България

Членове на ректорското ръководство на Тракийски университет – Стара Загора се включиха в празничните ритуали, посветени на 143-та годишнина от Освобождението на България.

Те поднесоха цветя и сведоха глави пред паметника „Защитниците на Стара Загора“ в парк „Пети октомври“. Венец в знак на признателност, от името на цялата академична общност на Тракийски университет, поднесоха и пред „Бранителите на Стара Загора“ на едноименния Мемориален комплекс.

Историческият часовник отброи 143 години Свобода на паметния връх Шипка, където студенти на университета се изкачиха, за да положат венец пред Паметника на свободата и да окажат своята признателност към руските войни и българските опълченци, платили с кръвта си днес да се наречем свободни.