GO-UP бизнес инкубатор – най-новата инициатива на Тракийски университет, Horizon Results Booster на Европейската Комисия, META GROUP и IMP3ROVE

Кои сме ние?

Бизнес инкубатор GO-UP е създаден благодарение на съвместното сътрудничество с Horizon Results Booster на Европейската Комисия, META GROUP и IMP3ROVE.

Ние сме седем съ-основатели:

• Trakia University (BG);
  • Çanakkale Onsekiz Mart University – ÇOMÜ (Турция);
  • ZIP centre for youth-business incubator LLC (Сърбия);
  • Association "Phasegrowth" (Естнония);
  • FORTES Impresa Sociale srl (Италия);
  • Association "Youth for Peace" (Босна и Херцеговина);
  • Foundation "STARTUP MOLDOVA" (Молдова).

Нашите цели

Ускоряване на интелигентния растеж в цяла Европа чрез улесняване на: стартиращи компании, кооперативни инициативи, социално предприемачество, инвестиции и стимулиране на младите в сектор селско стопанство, създаване на интелигентни, зелени работни места и нови възможности за заетост; както и подобряване на регионалната рамка за развитие на ММСП чрез подкрепата и свързването в мрежа на местни и регионални партньори в публичния, частния и академичния сектор.

Специфични цели

• Повишаване на капацитета чрез обучение, консултации, наставничество и други услуги за МСП/ начинаещи предприятия и предприемачи в съответствие с ясно дефинирани потребности.
  • Създаване на работни места /заетост, посредством улесняване на стартирането и конкурентоспособността на МСП (включително сред студенти/ изследователи) и насърчаване на иновациите в селскостопанския сектор с най-висок потенциал за създаване и растеж.
  • Развитие на междусекторните връзки: насърчаване и укрепване на академично-бизнес сътрудничество.
  • Изграждане на рискови предприятия в агро- и биоикономиката чрез обединяване на ресурси, инвестиции и иновации за реализиране на продукти/ услуги, които са климатично неутрални, интелигентни и социално справедливи.

Резултатите се идентифицират, както следва:

• Развитие на местен капацитет, включително подобрен достъп и по-добро използване на знания, изследвания и информация;
  • Създаване на работни места и повишено ниво на предприемачество;
  • Укрепени взаимоотношения и работа в мрежа, намалени бариери за навлизане, повишена видимост;
  • Инвестиции с отговорно въздействие.

Дейности

• Бизнес инкубационна програма и директна подкрепа за развитието на стартиращи предприятия или иновативни продукти / услуги;
  • Целеви анализ и консултации;
  • Менторство;
  • Подкрепа при учредяване на предприятие чрез предоставяне на адрес и седалище;
  • Медиация в процеса на търсене на инвеститори и преговори с тях;
  • Разработване на нови бизнес модели / стратегии за адаптация, подходящи за местния и регионалния контекст;
  • Обучителни курсове и посредничество с подходящи бизнес партньори;
  • Трансфер на знания;
  • Дейности за информация и повишаване на осведомеността.

Къде ще ни намерите?

Предстоящи мероприятия

Присъединете се към нас на 12 януари от 15:30 до 17:30! GO-UP и BlackTech Capital организираме дискусионна сесия с Канаднски и Европейски лидери по повод възможностите за инвестиции в Cleantech.

Canadian/European Discussion On CleanTech Opportunities- PART 1.

#cleantech #cleantechnology #entrepeneurs #canada

#europe #environment #sustainability #impactinvesting