Ветеринарнатa хомеопатия – нов подход в концепцията ONE HEALTH

Тракийски университет –  гр. Стара Загора организира нов курс по „Ветеринарна хомеопатия“ с лектор д-р Невена Микова. Обученията са насочени към практикуващите ветеринарни лекари и дават нови, съвременни знания и средства  за приложна хомеопатия при лечение на животните. Първият семинар ще се проведе на 29 и 30 октомври (събота от 10 часа и неделя от 9 часа). Курсът е разпределен в 6 модула на обучение (веднъж месечно в събота и неделя) до 23 април 2023 година. Участниците ще бъдат записани в групи от 6 до 30 човека. Всички участници ще получат безплатно учебник по хомеопатия и безплатни мостри от хомеопатични лекарства за своите първи предписания.

Начин на провеждане: За по-голяма гъвкавост и адаптивност към нуждите на участниците,  курсът ще се проведе в хибридна форма на обучение (присъствено и он-лайн). Присъственото обучение ще се провежда на територията на Тракийски университет.

Преминалите успешно курса на обучение по ветеринарна хомеопатия, ще получат документ удостоверяващ участието им.

Възможност за участие ще имат и студентите записали или преминали 5-ти курс от обучението си по ветеринарна медицина.

Такса: 630 лв., с осигурена възможност за разсрочено плащане на две вноски.

Начин на плащане: Плащането е по банков път по сметката на Тракийски Университет – гр. Стара Загора, IBAN: IBAN: BG22UNCR76303100117613. Основание за плащане: участие в курс „Ветеринарнатa хомеопатия“ и задължително имената на участника.

Краен срок за записване: 21 октомври 2022 година.

За да се проведе курсът е необходимо да се сформира група от най-малко 6 човека.

За повече информация и записване:

Евелина Данчева

Тел. 042/ 699 224; 0884 00 33 89

evelina.dancheva@trakia-uni.bg

Марияна Банкова

Тел. 042/ 699 224; 0887 90 04 90

mariyana.bankova@trakia-uni.bg

Първи семинар 29-30 октомври 2022 г.

Първи ден

Увод в принципите на хомеопатичното лечение. История.
Място на хомеопатията във ветеринарната медицина. Видове хомеопатично лечение: хомеопатия в острата патология, хомеопатия в хроничната патология, палиативно хомеопатично лечение.
Параметри на индивидуалната реактивност.
Хомеопатични лекарства. Производство. Безкрайно малка доза – съвременните физикохимични и биологични обяснения. Значение на динамизацията.
Материя медика: Arnica montana, Rhus toxicodendron.

Втори ден

Ruta graveolens, Хомеопатично лечение при травми на меките тъкани.
Материя медика: Aconitum napellus, Ferrum phosphoricum, Belladonna.
Хомеопатично лечение при остър фебрилен синдром.
Хомеопатично лечение при остър ринит.

Втори семинар – 26-27 ноември 2022 г.

Първи ден

Възможности и ограничения на хомеопатичното лечение. Теория за хроничните болести. Потискане.

Материя медика: Bryonia alba, Gelsemium sempervirens, Phytolacca decandra, Stramonium.
Хомеопатично лечение при грип и грипоподобни синдроми. Различни видове кашлица, прегракване, афония, трахеит.

Втори ден

Материя медика: Apis mellifica, Hepar sulfur, Pyrogenium, Mercurius solubilis.
Хомеопатично лечение при остри гнойни процеси. Лечение на отит, мастит, гнойно възпаление на меки тъкани. Конюнктивит.

Трети семинар – 28-29 януари 2023 г.

Първи ден

Хомеопатично лечение при травми със засягане на костите и нервната система: навяхвания, фрактури, травми на ЦНС и периферната нервна система.
Материя медика: Ipeca, Drosera, Arsenicum Album.
Хомеопатично лечение при инфекции на долните дихателни пътища – бронхит, бронхопневмония. Хомеопатично лечение при шарка.
Материя медика: Sulfur iodatum.

Прилошаване при пътуване.
Хомеопатично лечение в перинаталния период: подготовка за родова дейност, раждане, поддръжка на кърменето, грижи след раждането. Гинекология-пиометра, хидрометра, псевдобременност.
Материя медика: Silicea, Berberis vulgaris, Cantharis vesicatoria, Sepia officinalis, Actea Racemosa.

Четвърти семинар – 25-26 февруари 2023 г.

Първи ден

Хомеопатично лечение при остра патология на отделителната система: остри пикочни инфекции, нефролитиазна криза, ретенция на урина.
Материя медика: Podophyllum peltatum, Aloe socotrina, Aesculus hippocastanum.
Хомеопатично лечение при остри смущения в гастроентерологията: остър гастроентерит.
Материя медика: Pulsatilla, Phosphorus, Tuberculinum.

Втори ден

Понятие за чувствителен тип. Понятие за хронична реактивност. Псора.
Материя медика: Sulfur, Psorinum, Lycopodium clavatum, Arsenicum Iodatum.
Хомеопатично лечение при остри състояния в дерматологията: пиодермии, екземи.
Остра уртикария, ухапвания от насекоми, изгарания, измръзвания.

Пети семинар – 25-26 март 2023 г.

Първи ден

Хомеопатично лечение при алергични състояния, сенна хрема. Епилепсия и гърчове-някои насоки.
Сикотична и туберкулинова реактивност.

Материя медика: Thuya occidentalis, Causticum, Lachesis mutus, Histaminum, Poumon Histamin, Euphrasia

Хомеопатично лечение при остри и обострени ревматологични заболявания.

Втори ден

Материя медика:  Staphysagria, Graphites, Selenium metallicum, Ignatia Amara, Nux Vomica. Хомеопатично лечение при остри психични разстройства: тревожност, остри реакции на стрес. Хомеопатично лечение в пред- и пост-оперативен период.
Техники на предписване на хомеопатично лечение при хронична патология: обзор.

Шести семинар – 22-23 април 2023 г.

Първи ден

Понятие за конституция в хомеопатията. Увод в хомеопатичното лечение при хронична патология.

Материя медика: Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica, Calcarea fluorica.

Жлъчно-чернодробен дренаж и патология.

Хиперплазии, доброкачествени образувания, брадавици.

Изпит