ДИПКУ ОРГАНИЗИРА МАЩАБНА МЕЖДУНАРОДНА ПРОЯВА

Департаментът за информация и повишаване квалификацията на учителите при Тракийския университет в Стара Загора организира XXII Международен педагогически форум на тема „Човешките ценности и виртуалните предизвикателства в образованието”. Събитието ще се проведе на 24 – 26 юни 2022 г. в курортния комплекс Албена.

Пленарните доклади ще бъдат изнесени от д-р Пеги Пелонес от Гърция и доц. д-р Елизабет Лазару от Румъния. В кръглите маси и работата по секции ще се включат още изявени педагози и учени от Австрия, Италия, Малта и Северна Македония.

Представители на РААБЕ-България ще представят най-новата си специализирана методическа литература, а лекторите на Итера ще дискутират проблемите на медиацията.

Най-атрактивната част от форума е посветена на прилагането на STEM методиката в училищата. В този модул с интерес се очакват интересните демонстрации от специалистите на ДИПКУ.