Заместник-ректорът доц. Емил Славов присъства на откриването на обновената Клиника по нефрология и хемодиализа в УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“

Заместник-ректорът на Тракийски университет – Стара Загора доц. Емил Славов присъства на откриването на обновената Клиника по нефрология и хемодиализа в УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“.

Тя е пребазирана и изцяло обновено с апаратура и болнични легла в централния корпус на болницата.

Клиниката е изградена с капиталови средства, от министерството на здравеопазването през миналата година са осигурени 580 000 лв, а апаратурата и леглата са  закупени с допълнителни средства в размер на 23 000 лв.

Обновеното отделение откриха здравният министър проф. Костадин Ангелов, директорът на болницата проф. Йовчо Йовчев, представители на местната и държавна власт.

Ръководството на Тракийски университет подари на началника на клиниката проф. Илия Попов картина и цветя с пожелания за още много професионални успехи, сили и кураж в делата и предизвикателствата на утрешния ден.