Конкурс за есе за ученици, студенти и докторанти на тема „2022: Правата на човека – онлайн и офлайн“

Министерството на правосъдието обяви конкурс за есе за ученици, студенти и докторанти на тема „2022: Правата на човека – онлайн и офлайн“.

Конкурсът е част от инициативите на министерството, с които тази година се отбелязва 30-годишнината от приемането на България за член на Съвета на Европа и ратифицирането на Европейската конвенция за правата на човека на 7 май 1992 г., в сила от 7 септември 1992 г.

Конкурсът ще се проведе в две категории. В първата участие могат да вземат всички ученици от VII до ХII клас, а във втората – студенти и докторанти от всички висши учебни заведения.

Срокът за предаване на творбите е  до края на месец юли 2022 г. на e-mail: Essay@justice.government.bg.

Специалната награда за първо и второ място за двете категории участници е учебно посещение в Страсбург.

Подробности за изискванията може да прочетете в приложените файлове и линка към сайта на Министерството на правосъдието.

За повече информация и контакт Вероника Антова, тел. 02/95327513 ; pr@justice.government.bg