Носителите на купи от студентския спорт представиха своите постижения пред Академичния съвет

Всички носители на купи от студентски спорт представиха своите постижения пред членовете на Академичния съвет на Тракийски университет – Стара Загора. Те бяха поздравени от ректора доц. д-р Добри Ярков с пожелание за още успехи и с обещание за безрезервна подкрепа от страна на ректорското ръководство.

Те се завърнаха с постижение от Летни Университетски Спортни Игри (ЛУСИ) 2020, чиито организатор на е Асоциация за университетски спорт "Академик".

Студентите мериха сили с колеги от други университети в с. Кранево. При завръщането си на спортната арена студентите на Тракийски университет – Стара Загора извоюваха следните отличия:

• Плуване 50м. бътърфлай мъже: ПЪРВО МЯСТО
  • Плажен тенис жени: ТРЕТО МЯСТО
  • Баскетбол 3х3 жени: ВТОРО МЯСТО
  • Плажен волейбол жени: ТРЕТО МЯСТО

А заедно и с точките от другите отбори на ТрУ, класирали се на четвърти и пети места, беше спечелена и купата за ТРЕТО МЯСТО в комплексната надпревара. Достойно се представиха и преподавателите от катедра Спорт. На крачка от успеха те завършиха ВТОРИ в надпреварата по плажен тенис между преподаватели.

Студентски съвет благодари на преподавателите и на ректорското ръководство за подкрепата!