Поздрав на Ректора за 24 май – Ден на българската просвета и култура, на славянската писменост, и празник на Tракийски университет

“Върви, народе възродени,

към светли бъднини върви!"

УВАЖАЕМИ ПРЕПОДАВАТЕЛИ, СТУДЕНТИ И СЛУЖИТЕЛИ НА ТРАКИЙСКИ УНИВРЕСИТЕТ,
ДРАГИ СЪГРАЖДАНИ,  ДЕЙЦИ НА НАУКАТА, ОБРАЗОВАНИЕТО И КУЛТУРАТА,

Академичното ръководство на Тракийски университет – Стара Загора Ви поздравява с най-красивия и възторжен празник 24 МАЙ –  ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА, НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ И ПРАЗНИК НА ТРАКИЙСКИЯ  УНИВЕРСИТЕТ!

Дълбок поклон пред вековечното дело на създателите и апостолите на славянската  писменост и култура, Светите братя Кирил и Методий, на техните ученици и последователи.

В жертви и гонения те сътвориха и разпространиха славянското четмо и писмо, което съхрани българската ни идентичност, култура и духовност.

Те дадоха на славяните памет и бъдеще, а на нас – самочувствие на потомци на велик народ.

Днес ние носим факела на знанието и науката за идните поколения, наши бъдещи посланици в Европа и по света!

Пожелавам на всички благополучие и творчески успехи!

проф. двмн Иван Въшин

ректор на Тракийски университет