Посещение в Мадрид

Заместник-ректорът по учебната  дейност доц. дн Нели Грозева и Главният секретар на Тракийския университет доц. д-р Ани Златева взеха участие в Информационната кампания за популяризиране на българското висше образование, организирана от Министерството на образованието и науката, състояла се на 25 януари 2020 г. в Посолството на Република България в Мадрид. По време на събитието представителите на ръководството на Тракийския университет при разговор с г-н Иван Кондов, извънреден и пълномощен посланик на Република България в Кралство Испания изразиха своята благодарност за възможността да представят Старозагорската Алма матер пред представители на българската общност в Испания. Всички участници в събитието се обединиха в  разбирането им относно значимостта, която за подобни събития имат за привличане на младите хора зад граница в университетите в  България. Много от гостите на събитието споделиха предпочитанията си към придобиване на висше образование от тях или техните деца именно в Родината.