Проф. Пекова и проф. Обретенов с награди от БЛС за Лекар на годината 2020

Клиниката по инфекциозни болести при Университетската многопрофилна болница „Проф. д-р Стоян Киркович“ в Стара Загора, ръководена от проф. д-р Лилия Пекова, получи почетен знак и грамота за „Принос за развитие и утвърждаване на авторитета на съсловната организация“.

Призът беше връчен на церемония по случай Деня на българския лекар – 19 октомври, организирана от Районната колегия на Българския лекарски съюз – Стара Загора.

Проф. Пекова е преподавател по инфекциозни болести в Медицински факултет на Тракийски университет.

Още един преподавател на факултета беше награден от БЛС – проф. Евелин Обретенов, който е дългогодишен ръководител на катедра Специална хирургия в МФ и преподавател по гръдна хирургия. Неговият приз е за „Дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос в развитието на специалност”

Лекар на годината 2020 в Стара Загора  е д-р Таня Илиева Перчемлиева, директор на Дирекция „Надзор на заразните болести“ в РЗИ.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, ЛЕКАРИ!