Проф. Ярков пред БНР: „Тракийски университет Стара Загора заслужи пореден „Академичен Оскар“

Проф. Ярков пред БНР: „Тракийски университет Стара Загора заслужи пореден "Академичен Оскар"

Ректорът на Тракийски университет, проф. Добри Ярков, разказа пред БНР – Радио Стара Загора за поредното високо признание – и тази година висшето учебно заведение зае челното място в направленията „Ветеринарна медицина“ и „Животновъдство“ и заслужено грабна престижните награди "Академични Оскари" в тези две категории. Проф. Ярков припомни, че Ветеринарномедицинският факултет получи и европейска акредитация през 2022 г. и отбеляза още, че за поредна година Тракийски университет е изпълнил приема на студенти – държавната поръчка на 100%. През настоящата учебна година бяха приети и първите 125 студени в ИТ-специалности.

📻Чуйте детайли в звуковия файл тук