СИЛНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА КОНГРЕСА В ЛАЙПЦИГ

Екип на Тракийския университет беше част от организационния тим на най-големия в Германия конгрес по ветеринарна медицина, който се проведе в Лайпциг. В него участваха повече от 6 500 лекари от цялата страна и много гости. Д-р Здравко Тодоров, Ръководител на симулационния център, д-р Евелина Рабаджийска и студентите от четвърти и втори курс, съответно Анита Янкова от София, Стефан Павлов от Враца и Александър Ганев от Пловдив, се включиха в организацията на различните уъркшопи, участваха в хирургични и ендоскопски интервенции заедно със своите немски колеги, както и с такива, завършили преди няколко години Тракийския университет, сега практикуващи в Германия.

Анита, Стефан и Александър бяха силно впечатлени от отличната организация, новостите, прилагани в практиката и най-вече от задружния живот на немските студенти. По техен модел те са решили да предложат всеки випуск на ВМФ в Стара Загора да носи името на някое животно, което да бъде и талисман през годините на следването. Също така, да организират вечери на таланта и творчеството със студентския съвет за всички факултети.