Студентката Миглена Колева от ТрУ спечели трета награда на престижна младежка художествена изложба

Второкурсничката Миглена Колева от специалността „Педагогика на обучението по изобразително изкуство и графичен дизайн“ в Педагогическия факултет на Тракийски университет – Стара Загора спечели трета награда на 23-то издание на „Национална януарска младежка художествена изложба“ в зала „Байер“.

Платната и „Диптих“, „Скрит свят“ и „В безкрая“ се съревноваваха с още 87 произведения на изкуството на 31 млади художници от Стара Загора, Казанлък, Пловдив, София и Хасково.

В изложбата взеха участие и други студенти от специалността „Педагогика на обучението по изобразително изкуство и графичен дизайн“, които представиха различни видове техники и модерни художествени изкуства.

Експертно  5-членно жури с председател Трифон Митев отличи най-добрите платна сред картините.

Традиционният конкурс е организиран от Фондация „Пламък“, с подкрепата на Община Стара Загора и със съдействието на  представителството на Съюза на българските художници  в Стара Загора, фондация „Постижения“, Дружеството за разпространение на знания и вестник „Национална бизнес поща“.

Изложбата на младите таланти може да бъде разгледана до 28 февруари.