ТРАКИЙСКИЯТ КОННИК СТЪПВА НА ОСТРОВА НА АФРОДИТА

Различни форми на сътрудничество договориха Ректорът на Тракийския университет доц. д-р Добри Ярков и Директорът на Alexander College от кипърския град Ларнака. Това стана с участието на зам.-ректора по учебната дейност доц. дн Нели Грозева, декана на ВМФ проф.д-р Тодор Стоянчев и директора по академичните въпроси на Alexander College Никодимос Лоизу, както и кмета на Ларнака – Андреас Вирас.

В момента в университета в Стара Загора се обучават много кипърски младежи, както на български, така и на английски език. "Те са сред най-добрите ни студенти" – подчерта ректорът, изразявайки пълната подкрепа за разширяване на контактите, разработването на съвместни обучителни програми на английски език и изпълнението на общи проекти.

Текст: Стоянка Пастърмова-Цачева

Снимки: Ивалин Петров