Тракийският университет на Панаира на науките и изкуствата в ГПЧЕ „Ромен Ролан“

Студенти и преподаватели взеха участие в традиционния “Панаир на науките и изкуствата” в ГПЧЕ „Ромен Ролан“, който се проведе в училището на 24 юни (петък) от 11 до 15 ч. Инициативата се осъществява съвместно между ученици и учители, а тази година събитието е отворено за всички, които имат интерес да присъстват.

В стая 307 посетителите имаха възможността да се запознаят отблизо с част от практическата дейност на специалностите в различните факултети и структурни звена на Тракийския университет и да се включат в различни предизвикателства: интелектуална игра с пиктограми и експерименти с различни техники за абстрактно и дигитално рисуване.

Партньори на събитието са Български младежки червен кръст, Регионална здравна инспекция, Международен младежки център – Стара Загора, Регионална библиотека "Захарий Княжески", "Зелени Балкани" и Тракийски университет.