Тракийски университет получи Почетния плакет на община Стара Загора

По повод 25-годишнината от създаването на Тракийски университет, Община Стара Загора връчи Почетен плакет за активно присъствие в живота на града  и постигнати високи академични резултати на ректора на висшето учебно заведение доц. д-р Добри Ярков.

Наградата бе връчена на официалната градска церемония по повод 24-ти май – Ден на българската просвета и култура и славянската писменост в общинска зала „Славейков” от областния управител Гергана Микова.

Ректорът на старозагорската Алма матер доц. д-р Добри Ярков сподели, че в този ден трябва най-много да се гордеем, че сме българи : „Благодаря за наградата! При нас учат над 600 студенти от 48 държави  и на национално ниво имаме постигнати високи резултати. Амбициите на ректорското ръководство на Тракийския университет са да бъде изведен на световната сцена на висшите учебни заведения.”