Тракийски университет – сред шампионите на Националната универсиада, Варна 2019

На Националната универсиада във Варна, от 07 до 12 май 2019 година, студентите от Тракийски университет участваха в четири спортни надпревари: баскетбол, лека атлетика, плуване и джудо.

Нашият отбор по баскетбол стана Национален университетски шампион пред отборите на НСА и УНСС.

В индивидуалното класиране на висок скок сребърен медал извоюва студент от Медицински колеж.

В отборното класиране по лека атлетика Тракийски университет спечели три купи – второ място в група „Скокове” – мъже; в група „Скокове” – жени и купа за трето място в група „Хвърляния” – жени.

Чуждестранен студент от Ветеринарномедицински факултет завоюва сребърен медал в дисциплината плуване – 100 м. бътерфлай – мъже.

Бронзов медал  по джудо в категория до 81 кг. спечели студент от Ветеринарномедицински факултет.

Катедра „Физическо възпитание и спорт” и Студентски съвет на Тракийски университет поздравяват всички призьори и участници в Националната универсиада Варна, 2019