Тракийски Университет участва в трудова борса за младежи по проект „Готови за работа“

Днес от 10:30 ч. в хотел "Верея" голям брой работодатели от Стара Загора, в това число и Тракийски университет, представиха своята дейност и подходящите позиции за младежи на поредната трудова борса.  Тя е част от проект „Готови за работа”.

Една от основните цели на проекта е стимулиране на активността на младежи до 29-годишна възраст включително, които не са нито в образование или обучение, нито в заетост и не са регистрирани като безработни лица в Дирекциите „Бюро по труда”.

Тракийски университет представи своите факултети и програми за обучение, както и възможността за продължаващо обучение по Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" 2014-2020 по предварително изготвени учебни програми за обучения по ключови компетентности, за да утвърдим позицията си, че доброто образование и професионална подготовка са едно от ключовите условия за бъдеща реализация.