ФИЛИАЛ ХАСКОВО НА ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ ОТКРИ ОФИЦИАЛНО АКАДЕМИЧНАТА 2020/2021-ВА ГОДИНА

Директорът на Филиал Хасково на Тракийски университет доц. Таня Паскалева откри тържествено новата академична 2020/2021-ва година в двора на учебното медицинско заведение.

Oфициални гости на празника бяха доц. Добри Ярков – ректор на Тракийски университет, доц. Нели Грозева – заместник-ректор по учебна дейност, доц. Емил Славов – заместник-ректор по проектна дейност, доц. Генчо Вълчев – заместник-ректор Качество, акредитация и следдипломна квалификация, д-р Стефка Здравкова – областен управител на област Хасково, Станислав Дечев – кмет на общ. Хасково, д-р Георги Гелов – изпълнителен директор на МБАЛ – Хасково, проф. Тодор Черкезов – изпълнителен директор на МБАЛ „Атанас Дафовски“ в гр. Кърджали, Славея Славова – главна медицинска сестра в МБАЛ – Хасково.

Доц. Паскалева представи пред ректорското ръководство, студентите и гостите преподавателите от катедра „Здравни грижи“ на Филиал Хасково.

Ректорът на Тракийски университет доц. Добри Ярков отправи поздрав към всички студенти, преподаватели и служители  на медицинския филиал, при който всяка година успешно се дипломират десетки медицински сестри и акушерки, от които здравната система има остра нужда.

Поздрав към студентите поднесоха и д-р Стефка Здравкова – областен управител на област Хасково и Станислав Дечев – кмет на общ. Хасково.

Приветствие от името на първокурсниците поднесе Лили Христова – студентка от специалност „Медицинска сестра“.

В духа на традицията на Филиал –Хасково академичното начало започна позитивно, енергично и вдъхновяващо с музикален поздрав и изпълнение на Стела и Тео Батуров.

Ръководството на филиала изненада първокурсниците в края на тържествения ден с подарък сет с лични предпазни средства.