11.12.2018 г. – Високопоставени гости на визита в Тракийски университет.

На 11.12.2018 г. проф. двмн Иван Въшин, ректор на Тракийски университет прие високопоставени гости от Мароко и Сирия. На срещата присъстваха г-н Монсер Джаус – пълномощен министър на посолството на Мароко и г-н Хабиб Ибрахим пълномощен министър на посолството на Сирия. На срещата присъстваха и представители на ректорското ръководство на университета.

Проф. Въшин представи обобщено образователната и научна дейност на университета, а в последващата дискусия бяха обсъдени възможности за прием и обучение на чуждестранни студенти в Тракийски университет.

След срещата гостите разгледаха базата по рибовъдство и музея на Аграрния факултет,  ветеринарномедицинските клиники и др.

Срещата е добра база за установяване на дълготрайни отношения на сътрудничество с чуждестранни университети от близкоизточния регион.