21.01.2020 – Ректорът на Тракийски университет доц. Добри Ярков поздрави колектива на АГ клиниката на Университетска болница „Стоян Киркович“

Ректорът на Тракийски университет доц. Добри Ярков присъства на тържеството по случай празника на родилната помощ в АГ-клиниката на Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Стоян Киркович“, Стара Загора.

Той поздрави лекарите и акушерките  от клиниката и им пожела още много здрави бебета да проплачат тук, с много радост да дарят бъдещите родители.

На 21 януари, по стар български обичай, ние, българите отдаваме почит на своите „баби“-акушерки, които някога са били единствената родилна помощ за младите жени, помагали са не само в процеса на раждането, но преди и след него. Днес  ние отдаваме заслужена почит на медиците, посветили живота си на този свещен акт на съдействие за появата на новия Живот.

Хубав  и красив празник на всички акушер-гинеколози и акушерки!