Тракийски университет – Стара Загора откри приема за магистърските специалности

На 1.9.2023 г. от 10 ч. на Западния вход на Ректората се проведе официалното откриване на приема за магистърските специалности в Тракийския университет.

До 30.09.2023 г. бъдещите кандидат-магистри имат възможност да подадат своите документи на място в Ректората на Тракийския университет, както и онлайн посредством електронен формуляр на сайта на университета на следния адрес:

Документи се приемат и във Факултета по техника и технологии в град Ямбол.

Първите петима кандидат-магистри бяха посрещнати със специален подарък от проф. Нели Грозева, зам.-ректор по учебната и информационната дейност.

Тази година кандидат-магистрите имат възможността да избират от близо 70 утвърдени и нови специалности след завършено висше образование. Първите петима желаещи  да подадат документите си за кандидатстване бяха Йълдъз Тахирова, Тодорка Новкова и Румяна Вълчева за специалност “Управление на здравните грижи”, както и Айлин Мюмюн и Памела Краева за специалност “Предучилищна и начална училищна педагогика”.

До 13 часа на първия ден бяха подадени над 45 заявления за кандидатстване