Проф. Добри Ярков пред БТА: „Тракийският университет е спечелил проекти за около 36 млн. лева”

“Един от тях е проектът за изграждането на Академичен информационен център, който приключва успешно” – това сподели ректорът на Тракийския университет по време на конференция по проект "Европа в България: Общо бъдеще", която се проведе Пресклуба на БТА – Стара Загора днес.

По време на събитието, в което взеха участие още зам.-областният управител на Област Стара Загора – Стоян Стоянов, зам.-кметът на Община Стара Загора – Радостин Танев, Радка Тилева – управител на Областния информационен център в Стара Загора, както и представители на общините Мъглиж, Гълъбово и Чирпан, бяха представени както резултати от реализираните проекти в област Стара Загора по различни оперативни програми на ЕС в програмния период 2014-2021 г., така и заложените приоритети за текущия програмен период до 2027 г.

Какво още сподели проф. Ярков по време на конференцията относно настоящето и бъдещето на Тракийски университет – четете в цялата статия тук.