Академичната общност на Тракийски университет се преклони пред паметта на Апостола на Свободата

Членове на Академичната общност на Тракийски университет оказаха своята почит пред паметта на Апостола на Свободата. Те положиха венци и цветя пред паметника на Васил Левски в Стара Загора, където стотици жители и гости на града дойдоха, за да се преклонят пред делото на най-големия национален герой на България.

По традиция общоградският ритуал започна с панихида в памет на Йеродякон Игнатий, отслужена от Старозагорския митрополит Киприан и свещеници. Събитието беше водено от военния духов оркестър на Втора тунджанска механизирана бригада. Участие взеха и децата от военната детска градина „Калина“, както и доброволци от дружество Традиция.

Днес се навършват 149 години от обесването на Васил Иванов Кунчев – Левски, роден в Карлово и останал в историята като борец за свобода с изключителна революционна дейност.