БАЗАТА НА ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ В ЦАРЕВО ПОСРЕЩНА ПЪРВИТЕ СТУДЕНТИ

Първата група възпитаници на Тракийски университет – студенти специалностите „Рибовъдство и аквакултура“ и „Екология и опазване на околната среда“ – пристигна вчера в базата за изнесено обучение на старозагорската „алма-матер“ в гр. Царево. Припомняме, че сградата на базата бе любезно предоставена на университета от Община Царево през пролетта, за да бъде реновирана и превърната в център за изнесено обучение на студенти по различни научни направления. Ето че няколко месеца по-късно приветливата база на морския бряг посреща своите първи посетители.

Водени от своите преподаватели – проф. Диян Георгиев, доц. Галин Николов, гл. ас. Светослава Терзиева и ас. Стоян Горанов – студентите ще участват в специализирани практики по ботаника, зоология, екология и опазване на околната среда, морска аквакултура. В рамките на седмица младежите ще посетят природен парк „Странджа“, резерватите Узунбуджак, Силкосия и Ропотамо, защитените местности Пода и Поморийско езеро. Програмата включва още посещение на предприятие за преработка на бели пясъчни миди в Черноморец, Мидена ферма Black see Mussels – Созопол, рибарско пристанище – Созопол, рибарско селище Ченгене Скеле. Предвидени са още срещи с местната общност, дирекцията на природен парк „Странджа“ и Централно управление на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултура – Бургас.