Временен достъп до медицински ресурси

Уважаеми колеги,

Библиотеката със съдействието на Scientific Knowledge Services AG осигурява пробен достъп до следните медицински ресурси:

ClinicalKey от Elsevier – за студенти и лекари:

ClinicalKey е клинична търсачка, предназначена специално за лекари и студенти по медицина,

като основният й фокус е да улесни намирането и прилагането на съответните медицински

познания.

ClinicalKey включва цялото медицинско съдържание, публикувано от Elsevier – пълнотекстови

книги и списания, плюс специално съдържание, налично само в ClinicalKey: клинични

изпитвания, процедури, видео и статии за консултиране, международни практически насоки,

повече от 2 милиона снимки и повече от 17 000 медицински и хирургически клипове,

монографии за лекарства и листовки за пациентите.

С ClinicalKey ще получите достъп до 25% от цялото медицинско съдържание в света и

информация, на която можете да се доверите.

 1000+ пълнотекстови книги

 600+ пълнотекстови списания

 2.2М + изображения

 17 000+ видеоклипа

 300+ процедури, достъпни чрез видео модули

 15,000 + Обучения за пациенти

 4,500+ практически указания

 2.900+ монографии за лекарства

Линк за достъп: https://www.clinicalkey.com

Срок на достъп до 04 ноември 2018

ClinicalKey Medical Education (MedEd)

База данни на всички медицински електронни книги и учебници от Elsevier, специално

предназначена за медицински училища и студенти.  Тя може да бъде много добър допълващ продукт към ScienceDirect, тъй като няма припокриване в информацията, освен в съдържанието на някои електронни книги.

Основна информация за MedEd:

 200 учебни книги, обхващащи 40 медицински специалности, включително Анатомията

на Грей за студенти, Медицинска физиология и Kumar and Clark's Clinical Medicine

 850+ свързани видеоклипа, вариращи от практически демонстрации на анатомични

дисекции до примерен клиничен преглед

Линк за достъп: http://www.clinicalkey.com/meded

Необходимо е да се направи индивидуална регистрация.

Oxford Medicine online

Oxmed е съвкупност от онлайн медицински ресурси, които обхващат всички области от

медицинската професия чрез световноизвестни заглавия в над 85 специалности и подобласти.

Медицинските специалисти незабавно ще разпознаят много от сериите и заглавията- от

Оксфордския наръчник по клинична медицина до заглавията на научната преса на Mayo Clinic.

Линк за достъп: www.oxfordmedicine.com

Срок на достъп до 31 октомври 2018

Taylor and Francis Group

Достъп до медицинската колекция на Taylor and Francis Group, която наброява 203 списания във всички аспекти на медицинската наука.

Линк за достъп: www.tandfonline.com

Karger Journals

Обхваща основни клинични и изследователски теми на почти целия медицински спектър. Програмата включва около 80 заглавия с нарастващ брой такива на отворен достъп. Езикът на публикуване е английски и няколко заглавия на немски.

Адресът за достъп е https://www.karger.com/Journal#

Срок на достъп до 30 ноември 2018

Достъпът до всички ресурси е на база IP адреси и е възможен в мрежата на университета. За допълнителна информация се обадете във вашата библиотека.