Екипът на Зелени Балкани и преподаватели в Тракийския университет извършиха аутопсия на делфин

Още в първите дни на настоящата учебна година, студентите по ветеринарна медицина от Тракийския университет имаха възможността да присъстват на аутопсия на делфин, по време на упражнение по патоанатомия.

Делфинът, бе изхвърлен на черноморския бряг по-рано тази година и съхраняван във фризерите на Спасителния център за диви животни на Зелени Балкани.

Аутопсията бе извършена от екипът на Центъра, съвместно с преподаватели по патоанатомия от катедрата на ветиринарномедицинския факултет на Университета. По време на нея бяха събрани проби, които ще бъдат изпратени за допълнителни изследвания, тъй като вероятната причина за смъртта, според експертите, присъствали на аутопсията е вид заразно заболяване.

Благодарим на Тракийския университет и в частност на ветеринарномедицинския факултет за съдействието и възможността, която дават на бъдещите ветеринарни лекари да се развиват в професията.