Крикет ТрУ

Представителният отбор по крикет на Тракийски университет взе участие в провелия се в гр.София (02-03.10.2021г.) турнир, посветен на Европейската седмица на спорта. Конкуренцията бе сформирана от отборите на Медицински университет – София, Плевен, Пловдив, както и от професионалните крикет клубове “Барберианс” и “Индо”. Отборът на Тракийски университет завърши на призовото 3-то място и бе награден с плакет, връчен от Председателя на Българската федерация по Крикет – проф. Николай Колев.

Благодарим на студентите Англоезично обучение при МФ и ВMФ, представители на Обединено кралство Великобритания, Индия, Пакистан, Ирландия, съставящи отбора. Капитан е Дейв Пател – студент от МФ, треньор – Тодор Цветанов, преподавател от МФ.

Това е нов спорт както за България, така и за университета ни. Интересът на чуждестранни студенти е много голям, а само преди няколко дни АУС “Академик” добави спорта Крикет и в официалния календар за 2021-2022г.

Според Българската федерация по Крикет ТрУ е представен от един от най-перспективните студентски отбори в страната.

Благодарим за високата оценка. Пожелаваме успехи и в бъдеще!