НОВА ПРИКАЗКА ЗА ЗЛАТНАТА РИБКА, КАЛЯСКИ С ПРИНЦЕСИ И КОНЯ ГАНЧО

Измислиха я децата от 4-та група на ДГ „Мир“ в Стара Загора, които бяха гости на Тракийския университет.  С тяхното посещение се поставя  началото на приобщаването на най-малките към бъдещото образование и ориентиране в професиите.

Неописуеми емоции, радост и най-вече развиване на фантазията, предизвикаха първите срещи с истински животни в биобазата, опознаването на загадъчния свят на рибите, музеите на дивата природа и разбира се на коня, където приказките оживяха.

За час децата станаха студенти и засега само с любов и любопитство се опитваха да лекуват добрия стар кон Ганчо.

Идеята вратите на университетите да са отворени за най-малките е почерпена от Германия, по време на посещението на делегация от Тракийския университет, водена от ректора доц. д-р Добри Ярков в провинция Саксония. Тази съвместна политика на местната власт и висшите учебни заведения за патриотичното възпитание и задържането на младите хоро да учат и работят там,  тепърва ще се развива и в Стара Загора.