Отново бизнес и университет заедно инвестират в човешкия капитал

Как висшето образование и бизнесът заедно могат да инвестират в човешкия капитал с висока добавена стойност – това обсъдиха на среща Ректорът на Тракийския университет доц. д-р Добри Ярков и народният представител от Стара Загора от ПП „Продължаваме промяната“ Атанас Михнев.

Стратегическото развитие на Тракийския университет като първият „Зелен“ университет, повече наука и изследвания в съвременни биотехнологии и биопроизводство с бързо приложение в практиката, бяха във фокуса на различните новаторски идеи, които в най-скоро време ще намерят приложение в новите специалности на университета, основно в IT сектора.

Ректорът доц. Добри Ярков и депутатът Атанас Михнев изразиха удовлетворението си, че мислят еднакво и по отношение на бъдещото развитие на региона, като отлично място за „умни“ технологии и привлекателен център за български и чуждестранни студенти.