ОТНОВО МЕДАЛ ЗА СТУДЕНТКАТА СЕЛИН АЛИ

Селин Али, студентка по медицина в Тракийския Университет в Стара Загора, спечели поредния си медал, този път сребърен, на Европейското първенство по спортна стрелба в кипърския град Ларнака. Селин е най-добрият стрелец сред девойките в света и новият успех идва в началото на учебната година сред оспорвана битка с елитните представители на този спорт от Стария континент.

Селин е само на 21 години, но отлично владее психиката си, защото това е най-важното условие за победа. По стъпките й върви нейният малък брат, който също участва на европейското първенство. И двамата са тренирани в родния Айтос от техния баща Ниязи Мехмед.

За Селин, която участва и в Летните олимпийски игри в Токио пред 2020 година, която е носител на световната купа по ловна стрелба в дисциплината „трап“ и на множество други отличия, предстои състезанието с изпитите и усвояването на тайните на медицината.