Посещение на г-н Маруан Аийаш, Временно управляващ посолството на Ислямска република Пакистан в Р България

На 17 януари, Ректорът на Тракийски университет доц. д-р Добри Ярков посрещна г-н Маруан Аийаш, и.д. Временно управляващ посолството на Ислямска република Пакистан в Р България.

На състоялата се срещата присъстваха ректорското ръководство и представители на посолството на Пакистан. Бяха обсъдени възможностите за двустранно сътрудничество между двете държави в сферата на висшето образование, в контекста на Съгласието за сътрудничество между Тракийски университет – Стара Загора и Университет за ветеринарни науки (UVAS), Лахор, подписано през октомври 2018 г.

След срещата, г-н Маруан Аийаш представи опознавателна презентация  на тема „Dimensions of Pakistan – Bulgaria Ties and the Essential Paradigm of interaction“ пред преподаватели, студенти и служители.