През месец април, за втори път през 2016 г., ще се проведе ден на отворените врати на Аграрен факултет при Тракийски университет

Очаквайте подробности на сайта на Тракийски университет и страницата на Аграрен факултет.

На 18.03.2016 г. се проведе ден на отворените врати на Аграрен факултет при Тракийски университет с участието на преподаватели и ученици от

Професионална гимназия по механизация и селско стопанство – с. Бояново

Професионална гимназия по селско стопанство – гр. Мъглиж

Професионална гимназия по селско стопанство – гр. Нова Загора

Професионална гимназия по селско стопанство – гр. Чирпан.

Зам.-ректорът по учебната дейност на ТрУ проф. Гюрга Михайлова и деканът на Аграрния факултет доц. Димитър Панайотов приветстваха учениците и техните преподаватели. Студентката Деница Йорданова от 3 курс на специалност „Екология и опазване на околната среда“ презентира възможностите за кандидатстване и обучение в АФ.

Зрелостниците разгледаха част от материалната база – научноизследователски и учебни лаборатории, Учебно-експерименталните бази по Аграрно инженерство, Млекарство, Рибовъдство и аквакултура, с която разполага Аграрният факултет. Посетиха музея на АФ и музея на Коня и конния спорт.