ПЪРВИТЕ СТУДЕНТИ НА ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ В ЦАРЕВО – НА СРЕЩА С КМЕТА ГЕОРГИ ЛАПЧЕВ

Кметът на община Царево инж. Георги Лапчев и неговите заместници Георги Стоянов и Марин Киров посрещнаха студенти от  Тракийски Университет в сградата на общинска администрация. Първите студенти от Аграрен факултет, които провеждат лятна практика на територията на община Царево посетиха общинска администрация Царево, водени от своите преподаватели проф. д-р Диян Георгиев и доц. д-р Галин Николов.  Те бяха запознати с историята, структурата и особеностите на община Царево, проведе се разговор и дискусия за Природен парк „Странджа“, защитените видове в него и живота на хората. Особено внимание се обърна на Черно море и на симбиозата между море и планина, множеството защитени територии и видове, тяхното опазване и развитие.