Първи редовен кандидатстудентски изпит в Тракийски университет

На 28 юни бе даден старт на редовните приемни изпити в Тракийски университет за учебната 2017/2018 г., с изпит по биология. Явиха се близо 400 кандидат-студенти. В присъствието на  родители, експерти от университета и представители на медиите, зам.-ректорът по учебната дейност проф. дсн Гюрга Михайлова отвори касата, в която се съхраняват всички варианти за теми от материала за 8, 9 и 10 клас по биология. В зала №1, на лотариен принцип, бе избран студентът Суат Илхан Али, който изтегли следната комбинация от въпроси: "Сърце и кръвоносни съдове" – 8-ми клас; "Роля на аденозинтрифосфата (АТФ) в енергетиката на клетката. Окислително фосфорилиране" – 9-ти клас; "Поведение при животните и човека" – 10 клас.

На тегленето на темите присъства и ректорът на Тракийски университет – проф. двмн Иван Въшин. Той пожела на кандидат-студентите успешно представяне на изпита и на 11 септември, когато ще бъде откриването на новата учебна година, те да бъдат студенти в Тракийски университет.

Успех на всички кандидат студенти!