Ректорът връчи отличието на Ветеринарномедицински факултет от рейтинговата класация на висшите училища в България

На 29.01.2018 г. на първото заседание за 2018 г. на Факултетния съвет на ВМФ, проф. двмн Иван Въшин, ректор на Тракийски университет, връчи на доц. Диан Канъков, зам.– декан на Ветеринарномедицински факултет, отличието в професионално направление "Ветеринарна медицина“, за високи оценки за качеството на обучение съобразно пазара на труда. Отличието беше връчено на ректора от министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. Ветеринарномедицинският факултет получава комплексната оценка от рейтинговата класация на висшите училища в България, която се провежда ежегодно от Министерство на образованието, “Отворено общество” и вестник “24 часа”.

На връчването на отличието присъства и проф. Гюрга Михайлова, зам.-ректор по учебна дейност. Тя запозна членовете на ФС с резултатите от рейтинговата система и мястото на ВМФ в нея. Факултетният съвет прие наградата с благодарност за високата комплексна оценка за качеството на обучението и научна дейност на преподавателите и в контекста на предстоящата ре-визита за Европейската акредитация на факултета през следващата година.