Среща с представители Посолството на Федерална република Германия и Германо-Българската индустриално-търговска камара

На 30.01.2023 г. в Тракийския университет се състоя среща между ректорското ръководство на висшето учебно заведение с представители на Посолството на Федерална република Германия и Германо-Българската индустриално-търговска камара.

В началото на срещата ректорът проф. д-р Добри Ярков представи структурните звена, основните дейности, както и обучителните и научните приоритети, по които работи Тракийския университет.

Последва представяне на гостите г-н Мориц Зайлер – ръководител на отдел “Икономика” в Посолството на Федерална република Германия, д-р Мариана Чолакова – почетен консул и представител на Германо-Българската индустриално-търговска камара, д-р Митко Василев – главен управител и г-жа Таня Гергинова – Ръководител администрация и връзки с институциите на Германо-Българската индустриално-търговска камара. Те изразиха своето желание за сътрудничество с университета, като конкретните цели за партньорство ще бъдат уточнение в рамките на няколко седмици.

Среща се проведе и в Община Стара Загора, на която присъства и кметът Живко Тодоров.