Стартира пилотен модел на виртуален бизнес инкубатор при Тракийски университет

Европейската комисия одобри проект “PILOT E-LEARNING INCUBATION PROGRAMME” на Тракийски университет (координатор) за създаване на пилотен модел на виртуален бизнес инкубатор. Проектът е първата по рода си мащабна инициатива на десет проекта, финансирани по 7-ма РП и Н2020:

• C-BIRD
  • Data Market Services / DMS Accelerator
  • RURACTION
  • BIOMASS-CCU
  • SUSTOIL
  • FESSUD
  • SPLASH
  • MAREX
  • CLAIM

Основната цел на проекта е ускоряване на интелигентния растеж в Европа, посредством предоставяне подкрепа за стартиращи компании, кооперативни инициативи и социални предприятия, целеви инвестиции и стимулиране на младежко предприемачество в селско стопанство. Изграждането на рисков бизнес по цялата агро-хранителната верига би довело до създаване на интелигентни, зелени работни места и нови възможности за заетост за младите хора; и подобряване на регионалната рамка за развитие на микро- и МСП.

Нашите специфични задачи са:

• SO 1: Повишаване на капацитета: обучение, консултации, наставничество и други услуги за МСП / стартиращи фирми и предприемачи в съответствие с ясно дефинираните потребности.
  • SO 2: Създаване на работни места / заетост: улесняване на стартирането и конкурентоспособността на МСП (вкл. сред студенти / изследователи) и насърчаване на иновациите в агросектора с най-голям потенциал за създаване и растеж на заетост.
  • SO3: Развитие на междусекторни връзки: насърчаване и укрепване на академично-бизнес сътрудничество.
  • SO4: Изграждане на рискови предприятия в биоикономиката чрез обединяване на ресурси, иновации, продукти, услуги и хранителни вериги, които са едновременно с потенциал за развитие, както и климатично неутрални, интелигентни и социално справедливи.