Студентите по ветеринарна медицина в помощ на щъркелите

20 бели щъркела бяха освободени днес край старозагорското село Опан.

Това традиционно вече за освобождаване място, предпочитано от екипа на Спасителния център на Зелени Балкани, ще бъде временен дом на пернатите, преди полетът им към топлите страни в края на лятото. А, покривът на стария трафопост отново за кратко ще приюти бившите вече пациенти на Центъра, преди те да напуснат завинаги мястото.

Част от щъркелите са млади, отгледани в бебешкия сектор на Центъра, а останалите са възрастни, които са отглеждани при нас израстване на пера или след рехабилитация в клиниката ни.

Една сухоземна костенурка също стана част от обитателите на околностите на язовира. Надяваме се тя да посреща дълги години напред щъркелите, които ще освобождаваме за в бъдеще от Центъра.

Наши неизменни помощници днес, освен младите ни доброволци, отново бяха студентите по ветеринарна медицина от Тракийския университет – Стара Загора, обучаващи се при нас в рамките на проект „Студентски практики“ на МОН.

Връзка към сайта на "Зелени балкани"