Студенти от Франция на посещение в Тракийски Университет

На 15- ти октомври група от 35 студенти по архитектура от Университета по архитектура в Париж Ла Вилет  и студенти от Университета по архитектура, строителство и геодезия – София посетиха Тракийски Университет. Студентите от двете страни провеждат съвместни ателиета за трета поредна година, в които формират екипи и работят заедно по зададени от градовете проекти.

Официалното откриване на ателието в Стара Загора, където присъстваха и представители на Тракийски Университет бе на 12.10.2018 г. от 10.00 ч. в зала 2 на Община Стара Загора.

Творческият процес подпомага както обучението на студентите, така и градовете домакини със свежи идеи, тъй като те работят в реална обстановка, по конкретни задачи, за реални обекти.

Предложените от Тракийския университет проекти, бяха свързани с препроектиране на библиотеката и на отворено пространство, което включва паркинга на западния вход и залесени площи.

Посещението на бъдещите архитекти е по покана на Община Стара Загора.