С БЪЛГАРСКОТО СЛОВО КЪМ СТУДЕНТСКАТА СКАМЕЙКА

Гърция, Италия, Кипър, Русия, Турция, Украйна – това са страните, от където тази година 21 младежи започват изучаването на български език, за да станат догодина студенти в Тракийския университет.

В зала "Димитър Димов" те бяха приветствани от зам.-ректора по учебната дейност доц. дн Нели Грозева, която им пожела бързо усвояване на езика и терминологията, за да им бъде след това лесно в обучението по избраните професии.

В залата присъстваха и много от родителите на младежите, дошли да подкрепят и насърчат децата си. Българският език ще се преподава от опитните педагози – ст.преподавател д-р Любомира Спасова, Севдалина Иванова и Олга Георгиева. За курсистите ще се грижат още проф. Катя Величкова, зам.-декан на Аграрния факултет, която ще ги обучава по специалността биология през втория семестър и Виолета Колева, експерт в Учебния отдел. Младежите получих и първи подаръци, сред които шапки с цвета и логото на университета, с които те символично приветстваха началото на учебната година.