Тракийски университет дари микроскопи на своите партньори – ПГ по МСС „П. К. Яворов“

Ректорът на Тракийски университет – Стара Загора доц. д-р Добри Ярков и деканът на Ветеринарномедицински факултет проф. д-р Тодор Стоянчев направиха дарение на своите партньори от гр. Гоце Делчев – Професионална гимназия по механизация на селското стопанство „П. К. Яворов“.

Припомняме, че Тракийски университет-Стара Загора и Професионална гимназия „Пейо Яворов“ в гр. Гоце Делчев подписаха споразумение за сътрудничество, което беше първото за страната, утвърдено от Министерство на образованието и науката.

То е в отговор на промените в Закона за висше образование, които предвиждат съвместна дейност между висши и средни учебни заведения със сходни специалности.

Директорът на ПГ по МСС „П. К. Яворов“ Ангел Живков получи дарението – микроскопи, хистологични препарати, стетоскопи, хирургични инструменти и атлас по патоанатомия, по време на работна среща в университета.