УНИВЕРСИТЕТЪТ С ГРИЖА КЪМ НАЙ-МАЛКИТЕ

Как избираме своята професия? Подражаваме на родителите, слушаме съветите на възрастните, според модата или….по детски спомен, който се е запечатал ярко от силно емоционално въздействие?

Много от студентите на Тракийския университет споделят, че още в детството си са избрали своя бъдещ професионален път. Затова и вратите на висшето училище са отворени широко за деца и ученици от различни възрасти.

Двадесет участници от детската самодейна група към Читалище "Св.Св.Кирил и Методий" в с. Малка Верея разгледаха базата по рибовъдство и аквакултура, природо-научната сбирка на Аграрния факултет и единствения в страната Музей на коня.

След години някои от тях ще изберат професиите, които са запомнили от този приказен свят на животните.