28.02.2018 г. – Изложба базар на Дневен център „Св.Св. Козма и Дамян“-Стара Загора в Тракийски университет

Днес, на 28.02.2018г., Тракийски университет – Стара Загора  предостави територия на представители на Дневен център „Св.Св. Козма и Дамян“ за благотворителна изложба базар на мартеници, изработени в центъра в часовете по арт терапия.  Мартениците огряха университета, излъчваха любов и доброта, изработени със старание и усет, предназначени  да бъдат закичени на близки и любими хора.

Академичната общност с готовност стана част от това мероприятие.  Инициативата е важна  за социализацията на хората, които имат нужда от психологическа подкрепа и психиатрична грижа. Интегрирането им е от особено значение за тяхното битие и здраве. Те са част от нас, и обществото ни им дължи разбиране, приемане и включване в общия ни социален живот.

Честита Баба Марта! Желаем Ви много любов и късмет!