29.10.2018Г. – ПОСЕЩЕНИЕ НА ПРЕПОДАВАТЕЛИ ОТ УНИВЕРСИТЕТА В ХОКАЙДО, ЯПОНИЯ В ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ

На 29.10.2018 г. ректорът на Тракийски университет проф. двмн Иван Въшин посрещна проф. Масуда, доц. Нишита и студента Кейта Ишикава от университета в Хокайдо, Япония.

Аграрният факултет  при Тракийски университет вече 9 години успешно работи с два университета в Япония (Университета в Хокайдо и Токийски университет) по програма ERASMUS и договор за научен обмен и сътрудничество. Традиционно всяка година група от японски преподаватели, заедно със свои студенти и докторанти са на визита в Тракийски университет. Тази година проф. Масуда, доц. Нишита и студента Кейта Ишикава се срещнаха с преподаватели от секция „Зайцевъдство и Дивечовъдство“ на Аграрен факултет. Учените обсъдиха теми за предстоящи проучвания, касаещи екологията и генетиката на дивите животни. Изследването за произхода на тракийските коне е от национално значение и ще бъде продължено. Срещата бе много ползотворна за преподавателите от двата университета. Договорени бяха възможности за обучение на студенти и докторанти от Тракийски университет в Япония.