3-ТИ МАРТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ -140 ГОДИНИ СВОБОДА

„Българийо, за тебe те умряха.

Една бе ти достойна зарад тях

и те за теб достойни, майко, бяха

и твойто име само кат мълвяха

умираха без страх…”

Уважаеми преподаватели,

студенти и служители от Тракийски университет,

уважаеми съграждани и съотечественици,

ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК – 140 години от освобождението на нашето мило Отечество!

Трети март,  паметната и величава дата за нас българите, е ново начало за нашия народ,  история и държава.

С много кръв и героизъм е извоювана нашата национална, духовна и културна свобода.

Дълбок поклон пред подвига на титаните на българската революция, на героите от епичните въстания, на всички родолюбиви българи и техните последователи, на стотиците български опълченци и руски войни, обрекли живота си на Освобождението на майка България.

Да съхраним и предадем на бъдещите поколения преклонението пред героизма им, пред тяхната жертвоготовност за свободата и мечтите им за  независима, демократична и просперираща България!

ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК,  СКЪПИ СЪНАРОДНИЦИ!

проф. двмн Иван Въшин

Ректор на Тракийския университет